Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Útok agresivního psa na Prostějovsku: Ženě pokousal tvář, ta si ponese těžké následky

Zdroj: profimedia.cz
napadení
Z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti byl obviněn muž (56) z Prostějovska, jehož švýcarský salašnický pes brutálně zaútočil na devětapadesátiletou ženu. Tu pokousal v obličeji natolik, že jí ho trvale zdeformoval a žena si ponese doživotní následky. Muži nyní hrozí až 2 roky ve vězení.

Útok agresivního psa se odehrál letos v únoru, když žena přišla na návštěvu za jeho majitelem. Policie o případu informovala až nyní, a to ve spojitosti s obviněním. „Muž řádně nezabezpečil svého psa rasy švýcarský salašnický pes. Kvůli tomu došlo koncem února v jeho rodinném domě k napadení devětapadesátileté ženy, která u něj byla na návštěvě. Nezajištěný pes ji pokousal v obličejové části hlavy. I přes lékařskou péči ženě po zranění zůstane trvalá deformace části obličeje,“ sdělil policejní mluvčí František Kořínek.

Majiteli psa z obce na Prostějovsku, kde se útok odehrál, nyní hrozí až dva roky vězení kvůli podezření z přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. „Ve věci vedeme zkrácené přípravné řízení. Při prověřování případu policisté mimo jiné zjistili, že již dříve došlo k několika drobným útokům tohoto psa na lidi,“ dodal Kořínek.

Související články

Další články