Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Útočník z Utrechtu byl zadržen: Nizozemská policie dopadla muže, který je podezřelý z vraždy

Zdroj: Twitter
+ Další 2 fotografie
Dopaden
Turek Gökmen Tanis (37) je hlavním podezřelým případu z Utrechtu, při kterém se pondělní dopoledne střílelo v tramvaji. Zahynuli tři lidé a muž byl konečně dopaden. Nizozemská policie to oznámila na tiskové konferenci. Kriminalisté také zdůraznili, že motiv útoku je nadále neznámý. Nevylučují možnost teroristického útoku, ale zároveň je ve hře zločin z vášně.

Nizozemští obyvatelé města Utrecht uklidnila zpráva o tom, že policie dopadla hlavního podezřelého. Kriminalisté v souvislosti s útokem pátrali po sedmatřicetiletém Gökmenu Tanisu, který se narodil v Turecku. Podezřelý byl dopaden v pondělí večer. Je také stíhaný kvůli znásilnění jež spáchal v roce 2017.

Veřejnoprávní stanice NOS nevylučuje, že střelba byla zločinem z vášně. Svědci usuzují, že pachatel zabil víc lidí, protože se snažili pomoci ženě. „Mohl to být i zločin z vášně,“ prozradil stanici NOS policejní mluvčí Bernard Jens. „Cílil na lidi, kteří se pokoušeli té ženě pomoci,“ sdělil svědek činu Niels (21).

Motivem útoku tedy podle všeho není terorismus, ale žárlivost. Svědci uvádí, že útočník původně mířil jen na ženu, kterou znal a ona přitom na něho křičela „já nic neudělala“.

Související články

Další články