Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Vrah z Manhattanu skrýval, že je radikálním muslimem! Muž z Uzbekistánu zavraždil 8 lidí

+ Dalších 5 fotografií
Pachatel (29), který má na svědomí útok na newyorském Manhattanu, vjel dodávkou plnou rychlostí mezi lidi na cyklostezce. Americká média tvrdí, že se jedna o muže, který žije na území USA od roku 2010 a jmenuje se Uzbek Sayfullo Saipov. Policisté našli vzkaz, který má naznačovat, že se jedná o teroristický čin spáchaný Islámským státem.

Podle policejních zdrojů agentury AP se devětadvacetiletý Uzbek Sayfullo Saipov dostal do USA díky zelené kartě v roce 2010. Muž si pronajal pick-up a vjel s ním na stezku, která je určena pro chodce a cyklisty.

S autem ujel téměř kilometr a během děsivé jízdy zabil nejméně osm lidí a jedenáct jich zranil. Jeho cesta skončila, když narazil do autobusu. Poté vyšel z auta a podle svědků útoku měl zakřičet arabsky Alláhu akbar (Bůh je veliký).

Přivolaná policie útočníka postřelila a následně zatkla. Nyní se muž nachází v nemocnici a jeho stav je podle doktorů vážný, ale měl by přežít. Televize CNN s odvoláním na policejní zdroj uvedla, že policie našla vzkaz, který má naznačovat, že teroristický útok má na svědomí Islámský stát. Informoval o tom server idnes.cz.

"Nesmíme dovolit ISIS vrátit se nebo vstoupit do naší země po jejich porážce na Blízkém východě a jinde. Dost!“ napsal Donald Trump na Twitteru. Mezi oběťmi teroristického útoku jsou většinou cizinci a turisté. Po smrti je pět Argentinců a jeden Belgičan.

Související články

Další články