Agentura DPA s odvoláním na káhirské bezpečnostní kruhy napsala, že útočník byl napojen na Islámský stát. Od radikálů měl dostávat pokyny přes internet a právě oni mu měli dát pokyn k útoku na turisty. Tyto informace zatím nejsou potvrzené. Badaví byl převezen do Káhiry k výslechu.

Abdar Rahmán Badaví měl doposud čistý trestní rejstřík a ve svém domově měl dobrou pověst. Předtím média uváděla jméno pachatele jako osmadvacetiletého Abdar Rahmána Šamse Dína. O Badavím se ví prozatím to, že do Hurghady přijel v pátek, tam si také koupil nůž a zaplatil si vstup na pláž, která patřila k hotelovému komplexu. Tam pobodal tři ženy a přemístil se na jinou pláž, kde pobodal další tři.

Útočník se údajně při výslechu přiznal, že sympatizuje s IS. Policie kromě něj vyslechla asi 15 hotelových zaměstnanců, kteří byli svědky napadení.

Podle listu Egypt Independent byla v Hurghadě zpřísněna bezpečnostní opatření. Policie prohlíží všechny automobily, které tam přijíždějí nebo odjíždějí. Hlídky jsou postaveny také kolem hotelů.