Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Útočník honil po Praze jiného muže s tím, že ho zabije: Pak hodil po policistech sekeru!

Útočník honil po Praze jiného muže s tím, že ho zabije: Pak hodil po policistech sekeru!
Zdroj: Policie ČR
+ Dalších 5 fotografií
šílenství
V sobotu krátce po osmé hodině večer vyjížděli pražští policisté z místního oddělení Kobylisy do Čimické ulice v Praze 8 k oznámenému napadení a hlasitému volání o pomoc. Když služební vůz dorazil na místo, odehrálo se něco, co hlídka jistě nečekala. Útočník po policejním autě hodil sekeru!

V sobotu večer dostala policie hlášení o napadení a hlasitém volání o pomoc. Policisté z místního oddělení Kobylisy tedy vyrazili do Čimické ulice v Praze 8. Když projížděli touto ulicí, uviděli dva muže, jak běží po chodníku.

Agresor hodil po policii sekeru

Jeden z mužů držel v ruce sekeru a na druhého řval, že ho zabije. Jakmile útočník spatřil policejní hlídku, hodil po jejich služebním vozidle sekeru. Ta letěla ze vzdálenosti zhruba tří metrů. To ale není to nejhorší. Sekera se následně odrazila a trefila právě projíždějící linkový autobus. "Policisté si nestihli ani uvědomit, jaké štěstí měli, že je sekera nezasáhla, a ihned provedli zákrok. Pod hrozbou namířené střelné zbraně útočníka zpacifikovali a zadrželi. Na místo si ihned zavolali posily a záchranku pro jednadvacetiletého zraněného muže, který před útočníkem utíkal," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Devatenáctiletý podezřelý byl poté převezen na policejní služebnu, kde si ho přebrali kriminalisté z Prahy III. Během výslechu jim útočník sdělil, že se nejprve se známým pohádali ve squattu. Už tam devatenáctiletý mladík několikrát fyzicky napadl svého známého do obličeje. Dokonce po něm hodil i železnou konstrukci. Hádka vygradovala, když vzal sekeru a začal ho pronásledovat. "Na dotaz, proč hodil po policejním vozidle sekeru, sdělil, že tím chtěl zastavit policejní hlídku, aby proti němu nezakročila," doplnila mluvčí.

Hrozí mu 6 let

"Devatenáctiletý muž je v současné chvíli obviněný ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví, poškození cizí věci, násilí proti úřední osobě, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté podali podnět na jeho vzetí do vazby, který byl zamítnut," dodala Siřišťová.

Jak to na místě vypadalo, se můžete podívat do fotogalerie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy