Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Útočí Végh na Vémolu? Atilla jako českou jedničku označil Procházku

Útočí Végh na Vémolu? Atilla jako českou jedničku označil Procházku
Zdroj: Se souhlasem Attily Végha
+ Dalších 5 fotografií
MMA
Atilla Végh (34) se po skalpu Karlose "Terminátora" Vémoly (34) do oktagonu příliš nehrne. Aktuálně se totiž chystá splnit si svůj sen v podobě profesionálního boxerského zápasu. Nedávno také oznámil, že vystoupí v show Noc s legendou a jeho hostem bude Jiří "Denisa" Procházka (27). Toho také Végh překvapivě označil jako českou jedničku.

Když slovenský zápasník v MMA Attila Végh oznámil, že jeho hostem v show Noc s legendou bude český bojovník Jiří "Denisa" Procházka, překvapil veřejnost tvrzením, že je Procházka českou jedničkou. "Jirku znám už velmi dlouho, poznali jsme se v dobách, kdy začal dělat MMA. Tehdy jsme spolu i trénovali. Já jsem ho vždy vnímal jako velmi šikovného zápasníka, protože měl pro mě vždy velmi netypický styl. Takový nevychytatelný postoj," popsal Végh Procházkovu přednost.

Végha prý v jeho tvrzení utvrdily Procházkovy první zápasy v Čechách. "Když jsem viděl, jak všechny zdemoloval, tak se mi potvrdilo, že je opravdu velký talent. Byl jsem rád, když se dostal do Rizinu, kde udělal brutální zápasy a udělal si tam i brutální jméno," uvedl na adresu šampiona Rizinu Procházky vítěz duelu s Karlosem Vémolou. Végh porazil Vémolu v duelu označovaném jako "zápas století" v prvním kole. Od té doby fanoušci žádají odvetu, protože Vémola nastoupil podle promotéra Ondřeje Novotného do zápasu zraněný. Attila se do klece ale moc nehrne.

Procházka se po obhajobě titulu v japonské organizaci Rizin rozhodl vyslyšet nabídku nejprestižnější světové organizace UFC, kde ho také čeká v této organizaci premiéra. Jeho soupeřem bude Volkan Oezdemir. "Pro Jirku je teď důležité zvládnout svou premiéru v UFC, protože potom může mít právem velké ambice. Myslím si, že může být opravdu světovou špičkou," řekl Végh a zároveň na dálku nabídnul Procházkovi k dispozici svou tělocvičnu v Trnavě.

To, že jsou Végh s Procházkou kamarádi, utvrzuje i Véghův postoj na jejich případný zápas. "Ta myšlenka tu v minulosti byla, ale já bych s ním nebojoval, protože jsme spolu trénovali a měli jsme nějaké vztahy. Myslím, že i on se tehdy vyjádřil, že by do toho nešel. Za těchto podmínek o to ani jeden z nás nestál," vysvětlil Végh, který vystoupí v show s Procházkou 12. března v Brně.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy