Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Úterní nárůst byl pod 2000: Vláda projedná nouzový stav, Prymula ho chce od pondělí

Úterní nárůst byl pod 2000: Vláda projedná nouzový stav, Prymula ho chce od pondělí
Zdroj: Twitter El Universo
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Od začátku nového týdne se ani jeden denní nárůst počtu nakažených nepřehoupl přes 2000, ačkoliv k tomu bylo v úterý docela blízko. I tak však platí, že se ve středu bude projednávat vyhlášení nouzového stavu. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) ho chce vyhlásit v pondělí.

Během úterý hygienické stanice otestovaly 11 115 lidí a ukázalo se, že přibylo 1965 nových případů nákazy. Rostou i hospitalizovaní, v nemocnicích už leží 825 pacientů. Nákaze bohužel od začátku pandemie podlehlo 626 lidí. Naopak vyléčených pacientů je už 32 759.

Nouzový stav a nová opatření od pondělí

Ačkoliv od začátku týdne nebyl denní nárůst nakažených přes dva tisíce, nic se nemění. Ve středu bude vláda projednávat vyhlášení nouzového stavu a ministr zdravotnictví Roman Prymula jej chce už od pondělí, měl by trvat maximálně 30 dní. Od téhož dne mají navíc platit nová pravidla pro vnitřní a venkovní aktivity. Uvnitř se bude moci nacházet jen 10 lidí, venku pouhých 20.

Prymula také sdělil, že ruší koncerty, pauzy na občerstvení v divadle a na sportovních utkáních nebudou žádní diváci. Od pondělí by také mělo platit, že budou na 14 dnů uzavřeny střední školy, hlavně v nákazou velmi postižených regionech.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy