Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Utekli na pláž, ale nesmí tam zůstat! Australské pobřeží zachvátilo ohnivé peklo

Zdroj: Instagram
+ Další 2 fotografie
Boj o život
Na jihovýchodě Austrálie tisíce lidí hledají únik před plameny. Kritická situace je ve státech Victoria a Nový Jižní Wales. Úřady hovoří o tom, že mrtvých je už minimálně 12. Lidé se snaží najít útočiště u moře. Dostali se ale do pasti - na pláži nemohou zůstat, ale vrátit se už nejde.

Ve městě Mallacoota tisíce lidí utekly před ohněm na pláž. Jenže nyní jsou v pasti. Nemohou se dostat zpět, ale hrozí, že vítr přinese plameny až k moři. Situace je opravdu kritická.

„Nedá se dostat tam ani ven,“ uvedl pro CNN jeden z obyvatel města Mallacoota. Podle záchranářů uvízlo na pláži až 4000 lidí. A bude možná ještě hůř. Podle meteorologů mají teploty vystoupat až ke 44 stupňům Celsia.

Požáry pustoší části několika australských států už měsíce. Stav nouze platí v pásmu asi 500 kilometrů od přístavu Batemans Bay – zhruba 300 kilometrů jižně od Sydney – po Bairnsdale, které leží přibližně ve stejné vzdálenosti východně od Melbourne.

Související články

Další články