Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Utekla hrobníkovi z lopaty: Týranou ženu potkala neuvěřitelná smůla i štěstí zároveň

Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
domácí násilí
Neuvěřitelná smůla i štěstí zároveň potkalo Britku Samanthu Jones (55), která se vyhnula i trestu smrti. Domácí násilí je špatné, ale mnoho žen ho dokáže skrýt a přetrpět. Někdy je ale důležité říct si dost a jednat. Samantha se však v obraně rozhodla pro dost závažnější čin a poté, co na ni manžel znovu zaútočil, jej ubodala k smrti. V půlce února bude propuštěna z vězení, ačkoliv zabila svého muže.

Samantha Jones byla za Johna provdaná 17 let. Poznali se v hasičské zbrojnici ve městě Somerset. John byl tatínkem dvou dětí a ženatý muž. Svou ženu i děti pak opustil, protože se zamiloval do mladší Sam. Odstěhovali se za hranice do Malajsie, aby začali nový život. Tehdy však neměli nejmenší tušení, že se jejich láska brzy překlopí v odporné domácí násilí páchnoucí po alkoholu.

Manželské soužití rozhodně nebylo ideální. V jejich vile v Langwaki, části malajsijských ostrovů, často docházelo k domácímu násilí, když se John vracel domů opilý a na Samanthu vztáhl několikrát ruku. Jednoho dne už si toto zacházení nenechala Samantha líbit.

Domácí násilí je v Malajsii tabu

Její advokátka Sangeet Kaur Deo dříve pro Mirror promluvila o děsivé skutečnosti. „Přišel domů úplně opilý, ona se bála o své bezpečí. Pohádali se a John začal být agresivní,“ popsala onen osudný den právnička. „Jediné, co Samantha chce, aby lidé věděli, je, že svého muže opravdu milovala. Měli spoustu problémů a ona při něm stála a pracovali na tom. Nikdy ji nenapadlo, že by k něčemu takovému mohlo dojít. Ztratila manžela a domov. Stále truchlí, bylo to traumatizující,“ vysvětlila. Dodala, že by manžel Samanthu jednoho dne zabil. Dokonce ji jednou v opilosti zlomil čelist.

V Malajsii je domácí násilí jedno velké tabu a nejenže se o něm nemluví, lidé také často neposlouchají jeho oběti. Samantha tak nemohla zavolat policii a nahlásit tento problém. „Přišel domů úplně opilý. Začal ji mlátit úplně všude. Je nejasné, co se dělo potom,“ vyjádřila se právnička s tím, že Samantha prožívala „peklo v ráji“, odkázala tím na místo, kde žili a co žena zažívala.

Přátelé si mysleli, že to nepřežije Samantha

Přátelé nebohé Samanthy u soudu vypověděli, že byla obětí právě ona a že pod rukama manžela Johna opravdu trpěla, když ji bil. Jeden z přátel, blízký manželům, pro Mirror prozradil další detaily. „Několikrát se ukázala u nás doma, vypadala strašně. Museli jsme zametat její vlasy z podlahy, protože jí vypadaly rovnou chuchvalce. Vždycky jsem myslel, že to bude ona, kdo z toho vztahu nevyjde živá,“ řekl přítel páru Eddie.

V říjnu 2018 byla Samantha Jones poslána do vězení za ubodání svého manžela. Několik bodných ran padlo do hrudi a dokonce se ženě podařilo Johnovi probodnout i játra. Původně byla Sam odsouzena k trestu smrti, tomu se však vyhnula. Nakonec byla obviněna ze zabití z nedbalosti, kam spadá právě neúmyslná vražda – tudíž i sebeobrana. Měla si odsedět 42 měsíců. Ve skutečnosti tam strávila pouze 28 měsíců. Teď se čeká jen na to, jak dopadne úřadování a brzy by měla být vpuštěna zpět do své rodné Británie.

Související články

Další články