Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Útěk z Kambodži! Češka, která měla prodávat drogy, je na svobodě

Zdroj: archiv, Oficiální zdroj
+ Další 3 fotografie
Tresty za drogy
Její příběh v roce 2016 zaujal celé Česko. Osmadvacetiletá Lenka V. byla zadržena v Kambodži a dána do vazby. Tamější policisté ji nejprve obvinili z výroby a držení drog. Za to padají v asijské zemi vysoké tresty. Podle informací webu eXtra.cz je ale Lenka už doma. Jak se dostala z vězení?

Lenka byla s dalšími cizinci zadržena v prosinci 2016. Kambodžský portál The Khmer Times tehdy uvedl, že zadrženi byli také Američan Mikhail Grafman, Finka Hannah Sirkiä, Ruska Elmira Mukhametianová a Ukrajinec Melnyk Volodymyr.

Někteří ze zadržených byli později propuštěni na svobodu. Kambodžské úřady řešily, co přesně s drogami česká občanka dělala. Pokud by se prokázalo, že je vyráběla, tak by jí hrozil vysoký trest.

Kambodžská policie tehdy v domě, který cizinci obývali, zabavila přes 400 pilulek, váhu na drogy, tři velké sáčky bílého prášku a další věci.

Podle informací eXtra.cz měla dívka vlastně štěstí v neštěstí. Úřady shledaly, že drogy měla v držení, ale nevyráběla. Po dvou letech strávených ve vazbě a následně v kriminále je Lenka na svobodě. Podle našich informací se do České republiky vrátila na konci roku 2018.

Související články

Další články