Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

ÚTĚK PŘED ISLÁMEM: Krásná Saúdka se zabarikádovala na letišti v Thajsku, bojí se smrti

Zdroj: Profimedia
strach
Mladičká Rahaf Muhammad al-Kunún (18) se zabarikádovala na letišti v thajském Bangkoku. Bojí se deportace do Kuvajtu, odkud utekla od své rodiny. Tvrdí, že pokud se vrátí do země, její rodina ji zabije za to, že se zřekla islámu a neprovdala se za muže, kterého jí rodiče vybrali.

Rahaf Muhammad al-Kunún se zabarikádovala v hotelu v tranzitní zóně na letišti v Bangkoku Odmítla nastoupit do letadla mířícího do Kuvajtu, kde by ji dle jejího tvrzení čekala jistá smrt. Místo toho chce vycestovat do Austrálie

Tajemník ředitele organizace pro ochranu lidských práv vydal k jejímu případu na Twitteru prohlášení. "Zabarikádovala se v pokoji a řekla, že neodejde, dokud jí nebude umožněno setkat se s představiteli Úřadu OSN pro uprchlíky a nebude moci požádat o azyl," sdělil Phil Robertson. Toto setkání však thajské úřady odmítají zprostředkovat.

Dívka vypověděla, že v Kuvajtu na ni čeká celá její rodina s úmyslem ji zabít. Do Austrálie se rozhodla utéct především proto, že ji mužská část rodiny fyzicky a citově zneužívala. "Nemůžu ani řídit auto a cestovat, jsem utlačovaná. Miluji život, ale rodina mi brání prožít ho naplno. Když jsem si ostříhala vlasy, byla jsem za trest půl roku vězněna ve svém pokoji," popisuje zoufalá dívka svou situaci.

Rahaf byla s rodinou v Kuvajtu na dovolené a v sobotu se odhodlala k útěku. Tvrdí, že cestovní pas jí zabavil saúdský diplomat, se kterým se na letišti v Bangkoku po příletu setkala. Saúdské velvyslanectví to popírá s tvrzením, že dívka byla zadržena na letišti proto, že neměla zpáteční letenku a byla určena k deportaci do Kuvajtu, kde velká část její rodiny žije. Saúdské úřady mají být ve styku s jejím otcem.

Dívka na Twitteru požádala zástupce Austrálie, Anglie, Ameriky a Kanady, aby s ní navázali kontakt a pomohli jí. Dobrou zprávou je, že během dnešního dne Rahaf deportována nebude. Co ji čeká dále, je v rukou osudu.

Související články

Další články