Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Utápíte se uprostřed zkouškového období? Tohle je 8 rad, jak zefektivnit učení a uspět!

Věřte tahákům!
Narvat do hlavy penzum učiva, které po nás ve škole chtějí, je mnohdy obtížnější než vystoupat na osmitisícovku nebo uvařit dobrou svíčkovou.

Pokud se potřebujete naučit nemožné nebo si dát alespoň předsevzetí k dalšímu maturitnímu pokusu, dodržujte následujících 8 přikázání!

1) Neodkládejte

I když máme ve zvyku biflování odkládat až na poslední chvíli, je mnohem lepší probírat se látkou několik týdnů dopředu než několik hodin ve smrti ze stresu!

2) Nepřepínejte se

I když si myslíte, že se vydržíte učit hodiny a dny v kuse, jste na omylu. Náš mozek zvládne být 100% výkonný jen asi 20 minut v kuse.

3) Odpočívejte

Jako nejefektivnější se ukázalo učení v krátkých intenzivních krocích, které můžete přerušovat třeba procházkou nebo písničkami.

4) Nepřetahujte

Pokud si dáte pauzu, dodržujte striktně, ať není delší než 20 minut. Jakmile se vaše myšlenky rozbřednou jiným směrem, bude to zase špatně.

5) Nezapomínejte jíst

Aby váš mozek fungoval na 100 %, nezapomínejte ho vyživovat. Hladovému do hlavy nedostanete nic jiného než jitrnici.

6) Hrajte si

Aby pro vás učení nebylo jen monotónním biflováním, snažte se pomoci mnemotechnickými pomůckami, různými papírky, obrázky a poznámkami.

7) Zaplňte prostor

Snažte se mít látku všude na očích. Osvědčilo se, když si polepíte nejfrekventovanější místa po bytě lepicími papírkami s učební látkou. Vaše oči si pamatují víc, než si myslíte. Fotografická paměť nad zlato!

8) Taháky

I když je u zkoušky pravděpodobně nevyužijete, ukázalo se, že příprava taháků je efektivním způsobem učení. Tak se jich nebojte!

Mohlo by vás zajímat

Další články