Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Utajovaný vnouček Milana Lasici: Chlapeček se Žofii narodil teprve před měsícem

Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Odhaleno

Milanu Lasicovi (†81) se měsíc před smrtí narodil vytoužený vnouček od dcery Žofie. Umělec se z něj bohužel dlouho netěšil, zemřel v neděli 18. července na divadelních prknech. 

Dcera Žofia porodila Lasicovi vnoučka

Slovenský bavič Milan Lasica (†81) neměl jen dvě vnučky, krátce před smrtí se oblíbenému herci narodil ještě vnouček. Milan Lasica měl s herečkou Magdou Vášáryovou (72) dvě dcery, starší Hanu (40) a mladší Žofii (39). Právě od starší Haničky se dočkal dvou vnuček, Stely a Esterky.

Asi před měsícem přivítala rodina nového člena. Dceři Žofii se narodil chlapeček. Žofie si svůj soukromý život střeží jako oko v hlavě. Když se v roce 2013 vdávala, snažila se veselku udržet před médii pod pokličkou. V hereckých šlépějích rodičů nešla a věnuje se podnikání.

Veřejnost se tak o Lasicově utajovaném vnoučkovi dozvěděla až díky pohřbu, na který Žofia dorazila s černým kočárkem.


Milan Lasica zkolaboval přímo na divadelních prknech. Stalo se tak poté, co dozpíval píseň Já jsem optimista během závěrečného vystoupení s orchestrem Bratislava Hot Serenaders v divadle Štúdio L+S. Slovenský herec se divákům ještě stihl uklonit a za bouřlivého potlesku se pak před jejich zraky pomalu sesunul k zemi. Lékaři se slovenskou legendu pokoušeli oživovat celých dvacet minut, ovšem bezúspěšně.

Zemřela legenda

Milan Lasica se narodil v roce 1940 ve Zvolenu, později se rodina přestěhovala do Bratislavy, kde vystudoval dramaturgii. V padesátých letech potkal známého herce a svého dlouholetého kamaráda a uměleckého partnera Júlia Satinského, který zemřel v roce 2002. V roce 1989 Lasica obdržel titul zasloužilý umělec a český prezident Václav Havel ho v roce 2003 odměnil státním vyznamenáním Medaile Za zásluhy. Milan Lasica psal slovenské texty i pro královnu českého šansonu Hanu Hegerovou, která zemřela letos v březnu.

Hrál například ve filmech Tři veteráni (1983), Saturnin (1994), Svědek umírajícího času (1990), Obsluhoval jsem anglického krále (2006), Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) nebo Agáva (2016).

Související články

Další články