Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Utajované zdravotní problémy zesnulé zpěvačky MC Erik a Barbara: V poslední zprávě psala o velké bolesti

Barbara Haščáková se proslavila v duu s MC Erikem
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Zdravotní stav

Bylo jí pouhých 43 let, když zpěvačka Barbara Haščáková, známá z devadesátkového dua MC Erik & Barbara, náhle zemřela. V nemocnici Memorial Hospital ve floridském městě Sarasota lékaři určili jako příčinu smrti cévní mozkovou příhodu. Podle informací webu Plus 7 Dní Barbara před smrtí věděla, že už nebude žít dlouho, a poslala velmi znepokojující zprávu.

Barbaru Haščákovou provázely již delší čas zdravotní problémy. Zpěvačka nakonec zemřela 22. listopadu v pouhých 43 letech na cévní mozkovou příhodu.

Necelý měsíc před úmrtím navíc poslala svému kamarádovi velmi znepokojivou hlasovou zprávu. „Sotva žiju. Umírám. Nemám ani vodu. Včera jsem byla plavat, ale dnes nevím, co bude. Není to dobré,“ nahrála hlasovou zprávu 5. listopadu Barbara, jak napsal web Plus 7 Dní.

Zdravotní komplikace

Haščáková měla již léta před smrtí problémy se slinivkou břišní. V roce 2021 vyšla na povrch zpráva o tom, že má být v kritickém stavu v nemocnici, Blesk tehdy psal, že šlo o krvácení do mozku.

Kromě toho prodělala zpěvačka těžký covid a letos v srpnu skončila znovu v nemocnici. „Dnes brzy ráno mě operovali. Mám zápal plic a jsou i zavodněné. I nohy mi z toho natekly. Vypadám jako Fiona. Dostala jsem hodně infuzí. Těžko se mi mluví, jsem strašně unavená,“ prozradila tehdy pro web Plus 7 Dní a dodala, že jí během operace selhalo srdce a museli ji oživovat.

Neprožila americký sen

Do Ameriky odcestovala Haščáková na konci devadesátých let, chtěla tam prorazit jako zpěvačka. To se ale nestalo. Místo toho prý žila v chudobě a přivydělávala si vyučováním společenských tanců. Na Floridě žila s manželem Stevenem Soukupem (53), kterého v minulosti na svých sociálních sítích označila za násilníka.

V Česku a na Slovensku prorazila v devadesátkách, když působila ve skupině s názvem MC Erik & Barbara. V roce 1998 získala Slavíka a následně i cenu Grand Prix v Polsku. Mezi její nejznámější hity patřily například Sen nebo Keď príde láska.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy