Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Utajené okolnosti dětství Charlotte Gottové: Karlovi radili mágové

Charlotte se narodila 30. dubna roku 2006.
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
Zajímavosti

Zesnulý zpěvák Karel Gott (†80) ve své posmrtně vydané autobiografii Má cesta za štěstím prozradil, kde s manželkou Ivanou (45) počali dceru Charlotte (15), že jim mágové radili, jak na kluka, i způsob, jakým pár vybíral pro miminko jméno. A jak by se Charlotte jmenovala, kdyby se Mistrovi namísto děvčete narodil chlapeček?

Charlottku se počít nedařilo

Zpěvák Karel Gott se ve své knize svěřil, že po tradiční rodině nikdy netoužil... dokud ovšem nepoznal lásku svého života, manželku Ivanu. V tu chvíli se v něm cosi zlomilo. Mistr zatoužil po dítěti, to se mu ale s Ivanou zplodit nedařilo. Nastaly pochyby, zda je s oběma partnery po stránce plodnosti všechno v pořádku. V knize Gott popisuje, že jim přátelé doporučili, aby se na miminko tolik nesoustředili a uvolnili se. Vydali se tedy společně do Malajsie a Singapuru, kde strávili tři týdny. A zadařilo se!

Ivana podle Karla okamžitě poznala, že je těhotná. Ve čtvrtém měsíci těhotenství vyšel páreček s novinou na světlo. Čekáme miminko! Pohlaví dítěte si chtěli nechat jako překvapení, Ivana nakonec ale zatoužila vědět, zda se narodí chlapeček, nebo holčička. Po ultrazvuku bylo jasno. Maminko, tatínku, narodí se vám dcera!

Jak by se jmenoval chlapeček

Karel v knize popsal, že pokud by se mu narodil chlapec, chtěl by, aby měl jméno Kristián. "Kdyby se náš syn jmenoval Kris Gott, znělo by to stejně, jako když se v Německu a Rakousku zdraví Grüß Gott," píše Gott pobaveně v knize Má cesta za štěstím.

"Po večeru jsme spolu seděli nad archem papíru a zkoušeli si psát nejrůznější jména, aby dobře zněla a zároveň pěkně ladila s mým příjmením," popisuje Gott v knize. Záměr byl jasný - dát holčičce dvě jména, která by byla srozumitelná i v zahraničí. Volba padla na Charlotte Ellu. "Charlotte jako Karla po mně a Ella po mé jazzové bohyně Elle Fitzgerald," vysvětluje mistr.Jak na kluka, radili mágové

V té době nevěděl nikdo, zda se páru narodí chlapec, nebo děvče. Karel ani Ivana pohlaví miminka veřejnosti prozradit nechtěli. "Vnímal jsem to skoro jako národní záměr," líčí zpěvák, jak za Ivanou chodili lidé s tím, že dá Karlovi jistě pokračovatele rodu, tedy chlapce. To pro ni bylo stresující. Snad byl na vině i Karel, který jednou zmínil, že by si přál syna. "Začaly nám chodit stovky dopisů od léčitelů a mágů, jak na kluka," popisuje.

Až do porodu hrála u Gottových doma jen klasická hudba, Mozart. Pár se dočetl, že tak bude miminko chytřejší. Během porodu pak hrály skladby čtyř tenorů Il Divo. Ivana během porodu vůbec nekřičela, byla neskutečně statečná. V knize Má cesta za štěstím je také bohatá sbírka fotografií malé Charlotte, kterou jako miminko chová v náručí třeba i Václav Havel.

Související články

Další články