O tom, že to ve Spartě pořádně vaří, si štěbetá nejeden pražský vrabec. Už několik týdnů se spekuluje o tom, že si pár hráčů své problémy vyřešilo pomocí dobře mířené rány. Web expres.cz nyní rozklíčoval, co se ve Spartě semlelo a kdo jsou účastníci bitky.

K prvnímu incidentu došlo mezi Lukášem Váchou a kamerunskou posilou Georgesem Mandjeckem. Váchovi se prý nelíbilo, jak Kamerunec pracuje na hřišti. Ten mu zase odvětil něco na téma peníze a rozdíly v platech… Tento incident si Sparta dokázala vyřešit sama – Vácha odešel na hostování do Liberce.

Další rvačka už byla prý ostřejší. Pustili se do sebe Lukáš Hovorka a Rio Mavuba. A že to bylo ostré dost, potvrzuje bývalý letenský kanonýr Horst Siegel, který o rvačce také slyšel. „Říkalo se o tom, že tam bylo nějaké pošťuchování Hovorky s Mavubou,“ uvedl pro expres.cz Siegel.

Rvačku a dusno už potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů. Ukazuje se, že peníze budou v kabině velkým problémem. Hráči z Česka upozorňují na to, že cizinci berou mnohem vyšší mzdu, ale na hřišti hrají tužku. Někteří hráči z ciziny pak prý domácí hráče provokují tím, že rozdíly v platech vytahují do diskuze. Za týden je tu derby pražských S a italský trenér Andrea Stramaccioni má o čem přemýšlet.