Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Ustřelil mu kus hlavy! Hrdina MMA Martínek říká, že Pešta ho v kleci podcenil

Martínek obhájil titul.
Zdroj: Se souhlasem Oktagon
+ Další 3 fotografie
EXKLUZIVNĚ z mma
Podceňovali ho a jen málokdo věřil, že obhájce titulu Michal Martínek na turnaji Oktagon 15 porazí zkušeného veterána UFC. Jenže Viktor Pešta poznal, že zahrávat si se skromným talentem Michalem Martínkem není dobré. V prvním kole mu Martínek na čelist vyslal takovou pumelenici, že Peštovi musel po ráně proběhnout v hlavě celý jeho život. Po třech minutách vzdal kvůli problémům s čelistí. Z pusy mu tekla krev a doktoři po prvotní kontrole ohlásili zlomeninu. Teď Martínek poskytl eXtra.cz exkluzivní rozhovor.

Jaké pocity ve vás převládly po vítězství nad veteránem UFC?

Samozřejmě mám pozitivní pocity. Ale beru to jako každé jiné vítězství. V tuto chvíli to beru tak, že mé emoce jsou znásobeny tím, že mě hodně lidí podceňovalo. Ale když 20 tisíc lidí začalo řvát mé jméno, bylo to úžasné.

Papírově jste byl slabší soupeř, překvapila vás výhra?

Mě překvapilo, jak moc mě podcenil. Chápu, že si Viktor věřil, protože jsem měl slabší soupeře než on. Možná věřil v to, že MMA dělá déle a půjde to samo. Podcenil ale aspekt, že já se dokáži velmi rychle adaptovat, zvládám pracovat ve stresu.

Před zápasem s Peštou jste v pořadu Dana White's Tuesday Night Contender Series prohrál na škrcení s Rodrigem Nascimentem Ferreirou, čímž jste přišel o vstupenku do UFC. Teď jste ale fenomenálně porazil veterána UFC...

Právě tahle prohra mě extrémně posílila. Naučil jsem se pracovat ve stresu. Našel jsem si nového mentálního kouče a umím teď vyladit své pocity. Takže do zápasu jdu bez jediného zrnka nervozity.

Teď se vám ale cesta do UFC a zřejmě i jiných organizací znovu otevřela...

Naučil jsem se vnímat to tak, že vyhledávám lepší soupeře a chci se dostat do prestižnějších asociací. Samozřejmě UFC je skvělá meta, ale nebráním se i jiným organizacím. Jde také o podmínky. Každopádně se nebráním žádné nabídce.

Peštu jste sestřelil po tvrdé ráně na čelist, kterou jste mu zlomil. Už jste spolu po zápase mluvili?

Psal jsem mu SMS zprávu, že mu přeji brzké uzdravení. Zatím nereagoval, což chápu, protože v telefonu má určitě stovky dalších zpráv. Uvidíme. Rád bych si s ním řekl, že děkuji za zápas. Nestihli jsme si po konci ani plácnout. Snad přijde doba, kdy pokecáme. Když nebude chtít, tak to přijmu a jde se dál.

Když by chtěl odvetu, přijmete ji?

Nebráním se ničemu. Kdyby ji chtěl, zaslouží si ji. Je to věc dohody a podmínek. Jak říkám, nebráním se ničemu.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy