Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Úspěšný český žokej bojuje o život: V kómatu po pádu koně je už 3 týdny, přátelé založili sbírku

Filip Minařík
Zdroj: profimedia
tragédie
Filip Minařík (45) je nejúspěšnější český žokej v počtu dostihových triumfů. Bohužel měl začátkem července na dostizích v Mannheimu těžký pád z koně, při kterém utrpěl vážný úraz a nyní je už třetím týdnem v umělém spánku.

Velkou beznaděj teď prožívá rodina úspěšného žokeje Filipa Minaříka. Český rekordman v počtu vyhraných dostihů a čtyřnásobný německý šampion začátkem července spadl z koně a přivodil si tak závažná zranění. Krom zlomené nohy si poranil také hlavu, kvůli čemuž je nyní už třetím týdnem v umělém spánku. Minařík leží na specializované klinice v Hannoveru.

"Filip je teď v nejlepších rukou. Institut je na podobné případy zařízen, navíc máme v Hannoveru naštěstí část rodiny. To mi výrazně ulehčuje situaci a také péči o dceru Finju," řekla serveru Jezdci.cz Minaříkova manželka Katja.

"Všichni dělají maximum, Filip teď potřebuje čas na rekonvalescenci. Nemá smysl dávat žádné prognózy. Každý, kdo se někdy setkal s problematikou traumat hlavy a pacientů v umělém spánku, ví, že se situace může měnit. Filip je velký bojovník. Všichni teď musíme být trpěliví a dát mu čas," uvedla Katja.

Sbírka

Protože léčba na soukromé klinice není z nejlevnějších, Minaříkovi přátelé a kolegové založili sbírku, která má sloužit na pokrytí nákladů na jeho léčbu. Cílem je vybrat 100 000 euro, tedy v přepočtu zhruba 2,6 milionu korun. Na serveru Gofundme se k dnešnímu dni vybralo už téměř 80 tisíc euro. Na sociální síti Twitter vyzval k finanční podpoře zraněného Minaříka také hvězdný Frankie Dettori.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy