Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Úsměv vystřídaly slzy: Pašeračka Tereza H. se dozvěděla před Vánoci krutou zprávu

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Smutek
Pobyt ve vězení je pro Terezu Hlůškovou (23) velmi těžký. Ovšem nedávno se do Česka dostaly informace o tom, že pašeračka by mohla mít důvod k radosti. Potěšila ji zejména zpráva, že soud schválil zrychlené řízení v jejím případu. Do poslední chvíle tak doufala, že na Vánoce bude doma. Ve středu měl soud v Láhauru projednat její odvolání, jednání bylo ke smůle Terezy ale odročeno.

Za mřížemi pákistánského vězení je Tereza Hlůšková už téměř 2 roky, není proto divu, že se jí ulevilo, když zjistila, že se konečně dočká odvolacího řízení. Ve středu mělo být jasno v tom, jestli pašeračka zamíří k odvolacímu soudu, nebo zůstane ve vězení.

„Tereza bude tyto Vánoce slavit v pákistánském vězení. Nejvyšší soud v Láhauru zrušil soud, který se měl konat 18. prosince. Zasedání soudu bylo zrušeno kvůli záležitostem úřadu. Je to již podruhé,“ prozradil pro Blesk.cz pákistánský novinář Alí Aršád.

Malá naděje

„Nejvyšší soud v Láhauru brzy oznámí nový termín Terezina odvolacího soudu,“ dodal Alí s tím, že Tereza prožije Vánoce se svými spoluvězeňkyněmi v pákistánském vězení.

Tereza Hlůšková byla v lednu roku 2017 zadržena na letišti v Láhauru, v jejím kufru celníci nalezli téměř 9 kilogramů heroinu. Pašeračka si byla jistá, že ji soud shledá nevinnou a pojede domů, místo toho jí však bylo vyměřeno 8 let a 8 měsíců za mřížemi věznice v Pákistánu.

Související články

Další články