Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Úsměv a mávat: Miloš Zeman byl propuštěn z nemocnice, při odjezdu pozdravil novináře

Miloš Zeman byl propuštěn z nemocnice
Zdroj: Profimedia.cz
Prezident

Prezident Miloš Zeman (76) byl dnes propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze, ve které strávil osm nocí. Podle zpravodaje ČTK z ní za doprovodu pracovníků Pražského hradu odjel kolem 10:45. Lékaři ho v prvních dnech podrobili několika vyšetřením, život ohrožující problémy podle prezidentova mluvčího nenalezli. Zjistili, že trpí mírným vyčerpáním a dehydratací, dostával proto infuze. Pražský hrad označuje více než týdenní pobyt v nemocnici za rekondiční.

Prezident Miloš Zeman byl ve středu 22. září propuštěn z nemocnice. Strávil v ní osm dní a jedná se o nejdéle strávenou dobu v tomto zařízení. Trpěl dehydratací a mírným vyčerpáním, ovšem nic vážnějšího mu nebylo. Když vyjel ve svém vozíčku z nemocnice obklopen ochrankou, manželkou Ivanou i tajemníkem Hlinovským, začal usměvavý prezident mávat novinářům a následně byl dopraven do vozu.

Čeká ho náročný program

Podle informací odjel z nemocnice rovnou do Lán, kde ho čekal pracovní program. Setká se postupně s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO), předsedou ODS Petrem Fialou a šéfem SPD Tomiem Okamurou.

Podle zpravodaje ČTK do pavilonu, kde byl Zeman hospitalizován, přijeli dopoledne zástupci protokolu Pražského hradu. Přivezli s sebou květiny nebo bednu jablek. U pavilonu čekali novináři. Ochranka nemocnice jim zakázala pořizovat fotografie nebo záznamy. Jeden z novinářů, který zákaz nerespektoval, byl za asistence policie z nemocničního areálu vyveden. Odjezd prezidenta z nemocnice ale mohli novináři vyfotografovat.

Lékaři neobjevili žádné potíže

Zeman do střešovické nemocnice nastoupil v úterý 14. září, podle Pražského hradu na plánovaný pobyt. K hospitalizaci se zástupci Kanceláře prezidenta republiky vyjádřili až po dvou dnech. Mluvčí Hradu tehdy na webu uvedl, že lékaři neobjevili žádné potíže, které by prezidenta ohrožovaly na životě. U prezidenta zjistili dehydrataci a mírné vyčerpání. Zeman absolvoval krevní odběry nebo vyšetření na CT a sonografii. Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií nohou a cukrovkou. Kvůli potížím s nohama začal letos používat invalidní vozík.

Během pobytu v nemocnici Zeman přijal několik návštěv, opakovaně za ním přijela manželka Ivana a kancléř Vratislav Mynář, navštívili ho i dcera Kateřina, premiér Andrej Babiš, bývalý prezident Václav Klaus, (ANO) nebo kardinál Dominik Duka.

Související články

Další články