Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Uslzená Dáda Patrasová o rakovině Aničky: Je strašné, když vám umírá dítě, říká zlomeně

Dáda Patrasová o rakovině Aničky Slováčkové: Je strašné, když vám umírá dítě
Zdroj: Herminapress/koláž eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
nemoc

Poslední rozloučení s textařem Eduardem Krečmarem (†81) zanechalo hluboký dojem na přítomnou Dagmar Patrasovou (67). Během obřadu v evangelickém chrámu se totiž modlila nejen za zesnulého Krečmara, ale také za svou dceru Aničku Slováčkovou (28), která bojuje s agresivní rakovinou plic. Napsal o tom deník Blesk.

Na poslední cestu Eduarda Krečmara doprovodil saxofonista Felix Slováček (80), zatímco Dáda Patrasová plakala v zadní lavici. Oba mají trápení, které nechce zažít žádný rodič. Během rozlučky zůstala Patrasová nehybně sedět s pohledem upřeným k oltáři, jako by se snažila nalézt v modlitbách sílu k tomu, co ji momentálně nejvíc tíží – zákeřná nemoc její dcery Aničky. Rakovina se vrátila podruhé, tentokrát se usadila na plicích a Dáda se snaží být pro svou dceru oporou.


Je strašné, když vám umírá dítě

Ten pocit, který prožívám, se nedá popsat slovy. Nemůžete ani říct, co se ve vás odehrává,“ řekla Blesku zlomená Dáda, která poprvé od oznámení diagnózy své dcery promluvila veřejně a opět se neubránila slzám. Emotivně vyprávěla o tom, co nosila dlouho hluboko v sobě.

Anička už si tu nemoc prožívá podruhé. A podruhé je to pro ni velmi těžké,“ uvedla smutně. „Anička je hrozně moc statečná a snaží se prostě žít tak, jak žít se dá...“ dodala Patrasová a slzy jí stékaly po tvářích. "A já bych dala svůj život za to, aby se moje dítě uzdravilo! Je strašné, když vám umírá dítě...

Rozhovor s Felixem Slováčkem:


To samé by okamžitě udělal i Aniččin tatínek Felix Slováček. "Říká se, že u mladých lidí je to daleko agresivnější než u lidí starších, takže já bych to třeba bral daleko raději než Andulka," řekl v rozhovoru pro eXtra.cz. "Samozřejmě, že jedno léčení má za sebou, tak přesně ví, co ji čeká, ale rozhodně to není žádná výhra, že už něco ví. Anička je hrdinka, jenže to víte, to je otázka štěstí tohle všechno," posteskl si.


Související články

Další články