Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Ušetřete na dopravě! 5 tipů, jak se co nejrychleji dostat z Brna do Prahy

Zdroj: Profimedia.cz
Rada nad zlato
Je veřejným tajemstvím, že půlka obyvatel Prahy je z Moravy. A lidé z Moravy se občas na víkendy přesouvají domů. Tohle nekonečné cestování může přijít draho, pokud se člověk příliš nevyzná v pravidlech dopravců. Každá koruna se počítá, teď už neprohloupíte!

Pomineme jízdu vlastním autem, to je vůbec nejdražší varianta. Vlaky, autobusy, sdílená auta nebo stopování. Takhle se dá ušetřit na cestování v případě, že se musíte přemisťovat opravdu často. Máme pro vás ucelený přehled!

1. Kupujte jízdenku včas

Většina dopravců cenu jízdenky dynamicky mění podle toho, jak je naplněna kapacita autobusu nebo vlaku. Proto je vhodné si v případě naplánovaného výletu koupit lístek alespoň týden dopředu. V případě frekventované trasy mezi Prahou a Brnem raději i týdny dva. Ušetřit tak můžete i přes stovku!

2. Studentské jízdné

V září letošního roku vstoupil v platnost nový zákon, který extrémně zlevňuje jízdné studentům a seniorům. Sleva dělá rovných 75 % z původní ceny. Nejlevnější cesta z Prahy do Brna tak vychází na dosud nemyslitelných necelých 8 korun. Obvykle se pohybuje kolem padesátikoruny. Mít studentský průkaz nebo věk nad 65 let se tak při častém cestování náramně vyplatí.

3. Věrnostní programy

Řada přepravních společností v rámci boje o zákazníka otevírá věrnostní programy. Nečekejte, že budete jezdit zadarmo, ale několik desetikorun při častém ježdění z jednoho města do druhého rozhodně ušetříte. Navíc často dostanete i jiné výhody, kterými si vás firma chce získat před konkurencí.

4. Sdílení auta

Nesmírně populární způsob cestování zejména u mladé generace. Stáhnete si aplikaci, spojíte se s člověkem, který jede stejným směrem a třeba za pouhou stovku můžete vyrazit. A v případě, že chcete jezdit svým vlastním autem si rozdělíte náklady na benzín.

5. Stopování

Přes veškerá rizika se najdou dobrodruzi, kteří stále stopují a dost se jim to vyplácí. Často totiž jezdí úplně zadarmo. Jezdit veřejnou dopravou v případě, že nemáte svůj vůz, je však o mnoho bezpečnější.

Související články

Další články