Celé to začalo neúspěšným projektem na kickstarteru. Dva kluci z bostonského Artisan's Asylum sice nevybrali potřebných 1,8 milionu dolarů na stavbu obřího robota, ale nakonec je zasponzorovala společnost Autodesk. Výsledné monstrum bylo nedávno k vidění na veletrhu kutilů, kde střílelo paintballové kuličky po bezbranném autě. Ale když jde o obrovské roboty, přivíráme oči nad výtržnictvím.

Ve stejnou dobu představil japonský dvoučlenný tým ze Suidobashi Heavy Industries první na světě – a plně funkční – mech neboli robota zevnitř ovládaného člověkem.

Kluci z Artisan's Asylum si s inženýry ze Suidobashi vyměňují přes YouTube ostře laděná videa: „Vy máte obřího robota, my máme obřího robota, místo je tu ale jenom pro jednoho! Vyberte místo a čas, kde vás rozdrtíme!“

„Zorganizujte duel a my vás přijdeme vytřískat!“ odpovídají Japonci.

Prý už stačí jen pár drobných úprav a oba roboti budou bojeschopní. Japonci sázejí na boj zblízka: „Chci vidět, jak tu americkou plechovku knockoutuje!“ těší se japonský inženýr. Američané zase plánují přidat více střelných zbraní.