Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

USA stále hoří a Chauvin čelí dalšímu obvinění: Floydova (†46) pitva ukázala, že měl koronavirus

USA stále hoří a Chauvin čelí dalšímu obvinění: Floydova (†46) pitva ukázala, že měl koronavirus
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
nová fakta
Afroameričan George Floyd zemřel ve svých 46 letech na udušení. Bělošský policista Derek Chauven (44) mu klečel na krku tak dlouho, že přestal dýchat a už se neprobral. Výsledky pitvy ukázaly, že Floyd měl koronavirus. Chauvin navíc čelí dalšímu obvinění a ve vězení může strávit i pár desítek let.
Smrt George Floyda

Smrt George Floyda

Afroameričan George Floyd zemřel ve věku 46 let 25. května 2020 v americkém Minneapolis během zatýkání. Policii na muže zavolala obsluha obchodu, která se domnívala, že platí padělanými penězi. Jeden ze zasahujících policistů Derek Chauvin několik minut klečel Floydovi na krku. George jej prosil o život a opakoval, že nemůže dýchat. Policista toho nedbal a Floyd během zákroku zemřel. Tato událost v Americe rozpoutala vlnu protestů a demonstrací.

Demonstrace proti policejní brutalitě stále nekončí a smrt černocha George Floyda je ve světě i nadále velmi řešeným tématem. K protestům se přidávají i další země, včetně Francie nebo Velké Británie. Koronavirus, se kterým lidstvo stále bojuje, se tak pomalu odsouvá do pozadí.

Pitva ukázala, že byl nakažený

Floydova rodina dovolila provést velkou pitvu a vyšlo najevo, že byl pozitivní na koronavirus. V Hennepin County Medical Examiner se rozhodli udělat rozsáhlejší testy na toxiny a různé drogy, zároveň zjišťovali, zda neměl nějakou nemoc. Pitva ukázala, že George Floyd byl nakažený koronavirem už v dubnu. Ten však nebyl nijak spojen s jeho smrtí.

Chauvin čelí třem obviněním

Derek Chauvin byl zatčen a s ním i další tři policisté. Chauvin nebyl během své služby u policie tak ukázkový, jak by policista měl být. Na krku měl za 18 let 18 stížností. Bývalý policista Chauvin je však tentokrát obviněn z vraždy druhého stupně, což mu prodlouží vězení o pár let. Přesněji si může posedět až 40 roků.

"To, že Chauvin pana Floyda takto omezoval po delší dobu, významnou měrou přispělo k tomu, že pan Floyd ztratil vědomí a že utrpěl zásadní tělesnou újmu a i zemřel," stojí v obvinění. Od smrti Floyda tak čelí třem obviněním - vražda třetího stupně, zabití druhého stupně a bylo doplněno obvinění z vraždy druhého stupně. Upozornila na to agentura Reuters.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy