Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

USA nás chválí za vydání hackera Nikulina, Jiří Ovčáček může puknout vzteky

Spojené státy americké mají radost z vydání ruského hackera Jevgenije
Nikulina.
Zdroj: Instagram
Spojené státy jsou České republice velmi vděčné za vydání ruského hackera Jevgenije Nikulina (30). Že se hradní mluvčí Jiří Ovčáček (39) může pominout vzteky a s vydáním nesouhlasí, je Američanům zcela jedno. Ovčáček je jen nižší státní úředník a do vydání nemá právo mluvit.

Hradní mluvčí nemá do vydání Nikulina co mluvit, přesto tak několik dnů činí. Vydání hackera bylo čistě v kompetenci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Ten pochopil, že Američané mají před Ruskem v tomto případě přednost.

„Moc dobře víte, že jde. Prostě jsme do Washingtonu poslali munici na Trumpa. Řečičky o spojenectví jsou jen balast,“ prskal hradní mluvčí Ovčáček na svém Twitteru. „Pán z velké země přijel na železném oři mezi zaostalé křováky, aby rozdal bižu,“ zuřil dále Ovčáček, protože k vydání Nikulina došlo po návštěvě předsedy americké Sněmovny reprezentantů Paula Ryana v Praze.

Ve skutečnosti je ale úplně vedlejší, co si o vydání myslí Ovčáček nebo hradní kancléř Vratislav Mynář (50). Vydání Nikulina jim nepřísluší nijak hodnotit. Vedení Bílého domu se z vydání ruského hackera raduje. „Postavení zločinců před soud je významným aspektem při udržování spolehlivosti internetu a obraně našich základních hodnot. Chválíme Českou republiku, že v této věci prosazuje principy odpovědnosti a spravedlnosti,“ uvedl tiskový úřad Bílého domu. Tedy mluvčí Donalda Trumpa.

Jevgenij Nikulin je v USA obviněn z útoků na servery firem LinkedIn, Dropbox a Formspring v letech 2012 a 2013. USA také věří, že jim Nikulin pomůže s vyšetřováním toho, zda americké prezidentské volby byly ovlivněny hackery z Ruska.

Související články

Další články