Hradní mluvčí nemá do vydání Nikulina co mluvit, přesto tak několik dnů činí. Vydání hackera bylo čistě v kompetenci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Ten pochopil, že Američané mají před Ruskem v tomto případě přednost.

„Moc dobře víte, že jde. Prostě jsme do Washingtonu poslali munici na Trumpa. Řečičky o spojenectví jsou jen balast,“ prskal hradní mluvčí Ovčáček na svém Twitteru. „Pán z velké země přijel na železném oři mezi zaostalé křováky, aby rozdal bižu,“ zuřil dále Ovčáček, protože k vydání Nikulina došlo po návštěvě předsedy americké Sněmovny reprezentantů Paula Ryana v Praze.

Ve skutečnosti je ale úplně vedlejší, co si o vydání myslí Ovčáček nebo hradní kancléř Vratislav Mynář (50). Vydání Nikulina jim nepřísluší nijak hodnotit. Vedení Bílého domu se z vydání ruského hackera raduje. „Postavení zločinců před soud je významným aspektem při udržování spolehlivosti internetu a obraně našich základních hodnot. Chválíme Českou republiku, že v této věci prosazuje principy odpovědnosti a spravedlnosti,“ uvedl tiskový úřad Bílého domu. Tedy mluvčí Donalda Trumpa.

Jevgenij Nikulin je v USA obviněn z útoků na servery firem LinkedIn, Dropbox a Formspring v letech 2012 a 2013. USA také věří, že jim Nikulin pomůže s vyšetřováním toho, zda americké prezidentské volby byly ovlivněny hackery z Ruska.