Když už z toho není postup do semifinále, tak alespoň jedna výhra. Český výběr si ji připsal v posledním zápase skupiny proti USA. Souboj o čest urval poměrem 4:3, a to hlavně díky sourozencům Michálkům, kteří společně nastříleli hned trojici branek.

“Výhra je důležitá. Ukázali jsme charakter našeho mužstva, dokázali jsme to ubojovat a dokázali urvat tu výhru,” okomentoval dílčí úspěch českého nároďáku samotný kapitán Tomáš Plekanec (33). Celkově ale turnaj nehodnotil dobře a uznal, že výkony týmu byly zklamáním. “Chtěli jsme tady předvést víc, první dva zápasy se nám vůbec nepovedly,” dodal Plekanec.

Koho ale hra reprezentace nadchla, byl Jaromír Jágr (44). "Moc nechápu kritiku našeho týmu v předchozích zápasech. OK, prohráli jsme, ale také se podívejte, proti komu jsme hráli. Kanada je v současnosti asi bezkonkurenční, podobně jako basketbalisté USA, a výběr Evropy jsou také výborní hráči, kdo sleduje NHL, musí souhlasit,” komentoval prostřednictvím Facebooku.

Ono Jardo, chce to asi sundat růžové brýle. Ano, ty, co máš poslední rok a nasadila ti je na oči tvoje Verunka. Naši propadali prakticky ve všech směrech a jedna výhra na konec v zápase s celkem USA, který to spíše dohrál z povinnosti, na tom skutečně nic nezmění.