V sobotu ve večerních hodinách uzavřeli policisté a agenti FBI oblast okolo Manhattanu kvůli výbušnině, která v těchto místech explodovala. Okamžitě začali prohledávat oblast kolem místa incidentu. O pár bloků dál objevili podezřelý balíček, který byl údajně dráty napojen na mobilní telefon. Jak později zjistili, jednalo se o tlakový hrnec plný hřebíků.

V souvislosti s tímto incidentem FBI vyhlásila následně pátrání po osmadvacetiletém Afgánci Ahmadu Khanovi Rahamim. A to z toho důvodu, že při bližším prohledání se zjistilo, že tento muž byl zachycen na bezpečnostních kamerách u dvou z nastražených bomb v New Yorku.

Guvernér města Andrew Cuomo, který ještě v neděli odmítal jakoukoliv spojitost s terorismem, nyní usoudil, že na základně nových informací se může jednat o teroristický čin.

„Kdokoliv, kdo ho (Khana Rahamiho) uvidí nebo o něm či místu, kde se zdržuje, něco ví, by se měl ihned ozvat,“ vyzvali veřejnost podle BBC američtí vyšetřovatelé.

CNN tvrdí, že Afgánec není přímo označen za podezřelého, ale může být ozbrojený a velmi nebezpečný. Také se vynořují spekulace, že Rahami může být členem nějaké teroristické organizace.

Při sobotní explozi v New Yorku bylo zraněno 29 lidí a další výbušnina vybuchla v New Jersey. Tam ale výbuch naštěstí nikoho nezranil. Další stihla police zlikvidovat a bylo zadrženo pět ozbrojených lidí.