Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Určitě omezíme pohyb lidí, kteří jezdí do ciziny pracovat, vzkázal premiér Babiš

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
koronavirus
Vláda projedná přístup k takzvaným pendlerům, kteří jezdí za hranice pracovat a pak se vracejí do Česka. Premiér Andrej Babiš (za ANO) v neděli vzkázal, že jejich pohyb bude omezen, jenom je potřeba vymyslet, jakým způsobem.

Babiš o úmyslu jednat o dalším zpřísnění opatření na hranicích informoval na Twitteru. "Vláda bude zítra diskutovat o pendlerech, kteří jezdí za prací. Jejich pohyb omezíme, otázka je jen jak," napsal ministerský předseda.

K vývoji situace kolem nového koronaviru se v neděli vyjádřil i šéf krizového štábu Roman Prymula Podle něj se nedá vyloučit, že Češi nebudou moct na dovolenou do zahraničí ani příští rok, v nejhorším případě ani za dva. Řekl to v České televizi.

Prodloužení opatření

Přísná karanténa musí podle Prymuly trvat nejméně do Velikonoc. „Velikonoce nebudou tak jako každý rok z hlediska navštěvování příbuzných. Musíme na to všechny občany připravit. Budeme chtít, aby to omezení trvalo i přes ně,“ řekl v televizi Prima ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO).

Ten vládě v pondělí navrhne prodloužení omezení pohybu lidí, provozu úřadů a obchodů. Opatření měla původně trvat do úterý, novým termínem má být středa 1. dubna.

ZPRAVODAJSTVÍ O KORONAVIRU NAJDETE ZDE

Související články

Další články