Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Úřady vedou ženu jako mrtvou. Ta se snaží už tři roky marně dokázat, že je naživu

Úřady vedou ženu jako mrtvou. Ta se snaží už tři roky marně dokázat, že je naživu
Zdroj: profimedia.cz
Chyba úřadů
Při osobním setkání se Francouzka Jeanne Pouchain zdá být živá a zdravá, přesvědčit o tom místní úřady je ale věc druhá. Poté, co ji soud před více než třemi lety prohlásil za mrtvou, se marně snaží dokázat opak.

Osmapadesátiletá žena z vesnice Saint-Joseph u Lyonu z pohledu francouzské státní správy neexistuje od roku 2017, kdy ji soud z ne zcela jasného důvodu prohlásil za mrtvou, aniž si vyžádal úmrtní list. Stalo se tak při vleklém právním sporu s jejím bývalým zaměstnancem, kterému měla vyplatit odškodnění ve výši 14 000 eur (366 000 korun).

Pouchain tvrdí, že nespokojený zaměstnanec si její úmrtí vymyslel, aby na dědicích vysoudil odškodné za vyhození z práce. Právník někdejšího zaměstnance naopak tvrdí, že majitelka úklidové firmy sama smrt fingovala, aby se placení odškodného vyhnula. To Pouchain popírá.

Úřední dokumenty má propadlé

"Šla jsem za právníkem, který mi říkal, že se to rychle vyřeší, protože mám od doktora potvrzeno, že jsem naživu. Ale protože bylo vydáno (soudní) rozhodnutí, nestačilo to," řekla podle deníku The Guardian Pouchain místním novinářům. Kvůli spletité byrokracii se již tři roky snažení o nápravu míjí účinkem.

V důsledku soudního prohlášení za mrtvou má žena propadlé úřední dokumenty. "Nemám občanku, zdravotní pojištění, nemůžu prokázat bankám, že jsem naživu (...) Jsem nic," stěžuje si Pouchain. "Je načase, aby někdo řekl 'už dost'," dodala s tím, že její život se změnil v noční můru.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy