Jamini, která pochází z americké Indiany, si lékařům dlouho stěžovala na bolesti hlavy. Pořád se jí chtělo spát, neměla sílu a nedokázala udržet pozornost.

Doktoři začali mít podezření, že dívka by mohla mít něco s mozkem. Okamžitě se objevilo hrůzné podezření, že dívka má v hlavě nebezpečný nádor. Pravda však byla ještě děsivější.

Studentka měla přímo uprostřed mozku opravdu nádor, ale ten vznikl z parazitického dvojčete! Jde o nádor, který se vyvine z pozůstatků embryonální tkáně druhého dvojčete, které vstřebá silnější miminko.

Parazitické dvojče většinou pak v těle vypadá jen jako kus svaloviny. Někdy jsou v něm ale zuby či vlasy. Přesně to byl i případ Jamini, která začala nádoru říkat Zlá sestra.

Zlá sestra musela ven. Lékaři se rozhodli, že do lebky navrtají miniaturní dírku a pomocí sondy nádor odstraní. „Běžně se to dělá tak, že se lebka nařízne od ucha k uchu a pak se otevře. Jenže to by Jamini zemřela, museli jsme to udělat jinak,“ popsal pro NBC News Hrayh Shaninian, který operaci vedl.

Dívka je ráda, že se Zlé sestry konečně zbavila. Trápila ji dlouhých 26 let. Nyní ji čekají jen tři týdny rekonvalescence, nádor naštěstí nebyl zhoubný.