Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Upřímný rozhovor s Janou Doleželovou: O náročném rozchodu s partnerem a o jejich dceři

Zdroj: Jana Doleželová
+ Dalších 7 fotografií
Exkluzivně
Miss České republiky 2004, bývalá modelka, lékárnice a příležitostná modelka Jana Doleželová (39) poskytla redakci eXtra.cz exkluzivní rozhovor o svém soukromí, nedávnem rozchodu s partnerem Davidem Trundou (44) a mimo jiné také o tom, jak tráví čas v době koronavirové se svojí dcerou Veronikou.
  • Vyhrála jste Miss České republiky 2004 a následně jste byla velmi úspěšná na Miss World, kde jste se probojovala do TOP 15. Kdybyste si měla udělat takovou rychlou rešerši, šla byste do toho znova, kdybyste měla vzít v potaz všechny klady, ale i zápory, které vám vítězství přineslo?

Určitě ano, protože to byl pro mě velký odrazový můstek. Úspěch v Miss nic konkrétního nezaručuje, ale je to šance do budoucna v podobě otevřených dveří na mnohá místa a může být katalyzátorem kariérního růstu, ovšem záleží na každé vítězce, jak s touto „hozenou rukavicí“ naloží.

Já jsem brala modeling pouze jako nejlepší brigádu při studiích, která mi zároveň umožňovala mé oblíbené cestování. Projela jsem 70 zemí a to především díky focení. Krom toho jsem věděla, že díky modelingu mohu rychleji vydělat finanční prostředky na otevření vlastní lékárny, což se mi podařilo, a tím jsem si tehdy splnila sen.

Provozovala jsem 3 lékárny, např. 9 let lékárnu v Palladiu. Poslední roky jsem se však vlivem „mateřské“ z farmacie mírně stáhla, z modelingu úplně, byla jsem tu především pro dceru a příležitostně moderovala.

  • Čemu se nyní věnujete? Cítíte se více jako moderátorka nebo doktorka farmacie?

Showbyznys vlivem covidu stojí, takže se nyní opět věnuji více své lékárenské profesi. Krom toho jsem zastupitelka ve městě Říčany a člen dozorčí rady nemocnice.

Nyní např. rozjíždíme očkovací centrum. Věřím, že časem se rozjede i showbyznys, v rámci kterého jsem z modelingu před lety postupně přešla na moderování společenských akcí, plesů, openingů, kongresů, tiskových konferencí, golfových turnajů atd. Moderování mi chybí, už aby se svět zase rozjel ve starých kolejích, ale na to si ještě počkáme.

  • Když se bude vaše dcera v budoucnu rozhodovat o svém povolání. Budete jí například kariéru modelky rozmlouvat na základě svých zkušeností? Nebo dceři v tomto ohledu necháte volnou ruku?

Jsem zastáncem toho, že životem naše děti doprovázíme, ale neměli bychom jim nic podsouvat. Chci jí představit různé obory a možnosti, aby měla možnost si sama vybrat, čemu se chce profesně věnovat.

Podobně to dělám v současnosti s jejími zájmovými kroužky. Nyní chodí na plavání, což považuji za důležité vzhledem k bazénu na naší zahradě, a na angličtinu, která je pro dnešní generace již nezbytností. Později ji vezmu do základní umělecké školy, dramatického i tanečního kroužku, ale chci, aby si sama zvolila, co bude navštěvovat.

  • Jak trávíte čas s dcerou během pandemie koronaviru? Máte třeba nějaké rady nebo tipy pro ostatní maminky/tatínky, jak s dětmi pracovat, aby se z toho rodič vyloženě nezbláznil? Čím je zabavit?

V našem případě si to tedy covid „uměl“ načasovat. První roky jsem se věnovala Verunce a vlivem mateřství omezila práci na minimum. Když později začala chodit do školky a já byla připravena vrátit se naplno do pracovního procesu, tak začal covid a školky na jaře zavřely na téměř 2 měsíce.

Následoval domácí režim letních prázdnin a na podzim nám opět školka krátce zavřela. Rok 2020 jsme byly tedy s Verunkou intenzivně spolu, v podstatě téměř pořád. Od dubna do října jsme jezdily téměř každý den na cyklistické výlety a poznávaly „Ladův kraj“, Říčansko, Velkopopovicko, Jevany atd.

Také jsem s Verunkou podnikala výlety na jižní Moravu, do lázní Bělohrad, na dětskou farmu Blaník, k moři v Dubrovníku a do oblasti Neziderského jezera v Rakousku. Snažila jsem se také co nejvíc trávit čas s kamarádkami, které mají stejně staré děti, aby si zvykala na kolektiv.

  • Spousta známých osobností utíká ze zamořeného Česka načerpat sílu a energii do teplých krajin. Máte v plánu třeba s dcerou vycestovat někam za teplem a za mořem? Nebo spíš počkáte, až se situace okolo koronaviru uklidní kvůli obavám o zdraví?

Dcera má 3,5 roku a já se snažím letošní zimu využít k tomu, abych ji učila lyžovat. Proto trávíme víkendy na horách. Ovšem situace je vlivem covid omezení, resp. uzavřeným vlekům, komplikovaná. Nedá se nic dělat, do kopce ji holt musím vytáhnout. Je to pěkná dřina (smích). A v pracovních dnech ji vozím do a ze školky na saních, aby měla zpestření. Sněhovou nadílku chci prostě využít na maximum. Do tepla bych ráda, ale až nebude sníh a lyžování.

  • V nedávné době proběhla médii zpráva, že jste se rozešla s otcem dítěte Davidem Trundou. Jak vycházíte s otcem své dcery? Funguje alespoň jako otec rodiny? Jak je vůbec pro ženu tohle životní období těžké a čím zaháníte chmurné myšlenky?

David se koncem léta rozhodl odejít. S ohledem na naši dceru nechci jeho rozhodnutí nijak komentovat. Z našeho původně společného domu jsem Davida vyplatila a nastavení péče o dceru řešíme nyní. Byl to těžký rok ve všech směrech. Nejdůležitější pro mě však je, aby se situace dcery co nejméně dotkla.

  • Jak nejčastěji trávíte volné chvíle? Jste spíš typ ženy na aktivní dovolené nebo máte raději „lážo plážo“ pohodu, moře a klid?

Vlivem sociální izolace plynoucí z restrikcí v rámci pandemie v současnosti trávím volné chvíle především s dcerou. Pokud jde o dovolené, ráda poznávám nové země, jinou gastronomii, historii, kulturu a přírodu. Preferuji spíše poznávací cesty. Jsem sportovní typ, takže běhám, lyžuji, plavu, věnuji se golfu a nadšeně cykloturistice. Nyní v době zavřených sjezdovek jsem poznala kouzlo skialpinismu.

  • Věříte na lásku na první pohled?

Někdy přátelství postupně přeroste v lásku, jindy může přeskočit jiskra hned. Ale vždy platí, že s láskou je to jako s květinou. Musíte ji hýčkat a zalévat, aby kvetla.

Související články

Další články