Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Uprchlík ze Sýrie se odpálil na festivalu v Bavorsku: Útočníkovo tělo roztrhala exploze, další lidé bojují o život

+ Další fotografie
12 zraněných lidí, z toho někteří těžce, a mrtvý útočník. V Německu opět zavládl teror! Tentokrát se na festivalu odpálil žadatel o azyl ze Sýrie. Podle bavorského ministra vnitra Joachima Herrmanna se jedná o čin islamisty, kterého policie dobře znala již z minulosti.

Muž (27) přišel do Německa před dvěma lety a žádal o azyl. Ten mu byl odmítnut. Poté přišel na festival ve Ansbachu, kde se chtěl odpálit. Tam ale nebyl vpuštěn. Tak šel do nedaleké vinárny a tam se odpálil. Zabil sebe a 12 lidí zranil, 3 lidé jsou v kritickém stavu.

Informaci potvrdil bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann. Herrmann na tiskové konferenci uvedl, že muž přišel do Německa ze Sýrie před dvěma lety a požádal o azyl. Žádost mu ale byla před rokem zamítnuta. Policie prý muže dobře znala, již dříve s ním řešila nějaké činy – například drogové delikty. Muž byl považovaný za problematického, ale stále se zdržoval v Německu a nikdo s tím nic nedělala. V podstatě se čekalo, až muž něco vyvede.

Herrmann dále uvedl, že muž podle něj patřil i islamistům, je třeba zvést přísná protiopatření. „Podobné chování nemůžeme tolerovat,“ řekl na tiskové konferenci bavorský ministr vnitra. Hermann také dodal, že o azyl žádají nejen lidé ve špatné životní situaci, ale i ti, kteří chtějí hostitelské krajině uškodit.

Muž, který se odpálil v Ansbachu, přidal k trhavině množství kovových součástek, aby škoda na okolí byla co nejvíce rozsáhlá. Jasný teroristický čin.

Útočník se už v minulosti dvakrát pokusil o sebevraždu a skončil v péči psychiatrů. Otázkou je, zda takoví lidé jsou pro Evropu přínosem. Zatím to vypadá, že uprchlíci do Evropy přináší hlavně problémy. Němci nyní budou zkoumat, co muž dělal v Sýrii, než přišel do Německa. Otázkou je, proč to nezkoumali dříve, než si muže do země pustili.

Podle svědků se muž pokoušel dostat na festival, kam nebyl vpuštěn. Nakonec se muž ze Sýrie odpálil v centru Ansbachu. Výbušninu měl ve svém batohu.

Německo čelí obrovskému nárůstu teroru. Nejprve chtěl muž z Afghánistánu zabíjet ve vlaku nedaleko Würzburgu pomocí sekyry a nože – vážně poranil 4 lidi. Pak se objevil střelec v McDonaldu – psali jsme ZDE.

V neděli večer pak muž ze Sýrie ubodal svou kolegyni v práci. A nyní exploze na festivalu v Ansbachu.

Němci už pochopili, že s uprchlíky do Evropy dorazily také obrovské problémy.

Otázkou je, zda na nárůst násilí bude nějak reagovat kancléřka Angela Merkel, nebo bude Němce uklidňovat pomocí tradičních frází, že si nesmí vzít tradiční způsob života a musí být tolerantní.

Související články

Další články