Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Muž vraždil na českých hranicích: Ozbrojeného Afghánce policie pozdě večer dopadla

Muž vraždil na českých hranicích: Ozbrojeného Afghánce policie pozdě večer dopadla
Zdroj: Polizei Österreich
Pátrání
Afghánec pobodal zaměstnance ubytovny pro žadatele o azyl, potom zabil řidiče a ukradeným autem se dal na útěk. Vražda se odehrála v pondělí v rakouské obci Wullowitz, která leží v těsné blízkosti hranic s Českem. Do pátrání se zapojila i jihočeská policie, která nasadila helikoptéru s termovizí. Muže dopadli hornorakouští policisté po desáté večer.

Žadatel o azyl z Afghánistánu v pondělí těžce zranil zaměstnance ubytovny v raukouském Wullowitz poblíž hranic s Českem. Jamal Ali Achmad (33) se potom dal na útěk, na silnici nožek zavraždil řidiče a jeho autem ujel.

O případu informoval rakouský portál oe24.at. Pachatel ujížděl hnědým vozem Citroen C3 s poznávací značkou FR-640K. Hornorakouští policisté ho dopadli po desáté hodině večer nedaleko Lince.

„Právě byl zadržen v okolí Lince!" informovala policie bez dalších podrobností na Twitteru.

Do pátrání byla zapojena i jihočeská policie, která nasadila vrtulník s termovizí. "Policie ČR obdržela informaci o incidentu cestou mezinárodní spolupráce. Byla přijata veškerá potřebná opatření na ochranu našich občanů. Nemáme v tuto chvíli žádné informace o tom, že by se pachatel pohyboval na území ČR," uvedl na Twitteru ještě před dopadením vraha ministr vnitra Jan Hamáček

Policisté zatím neznají příčinu napadení a vraždy. Muž však v ubytovně ani neměl bydlet. Obec Wullowitz leží na hranicích s Českem, od Dolního Dvořiště je vzdálena přibližně dva kilometry.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy