Podle informací médií vzrušení a následný frontální útok na ohrazení vypukly poté, co se roznesla nepravdivá zpráva, že Makedonie otevřela hranice pro všechny uprchlíky.

Makedonie už více než týden výrazně omezuje denní kvótu pro vstup běženců na své území. Prakticky všichni tito lidé chtějí pokračovat v cestě do bohatších zemí Evropské unie.

Proud migrantů přicházejících do Řecka nadále nepolevuje. V neděli ráno jich připlulo do Pirea kolem 1800. V centru Atén strávily dnešní noc pod otevřeným nebem stovky uprchlíků včetně rodin s malými dětmi.

Řecko také zaznamenalo první žhářské útoky související s migrační krizí. Neznámí pachatelé podpálili v Jannitse na severu země dvě skladištní haly, které měly sloužit k ubytování uprchlíků. Podle řecké televize obě haly kompletně vyhořely.

Vejít se tam mělo zhruba 4000 migrantů. Na povolení vstupu do Makedonie tam čeká kolem 6500 lidí, ale makedonské úřady jich do země vpouštějí jen málo. Podle policie mohlo v neděli hranici překročit pouze 305 uprchlíků.