Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Uprchlá mamba zelená má nový domov: Hoví si v pracovně svého zachránce

Zdroj: Facebook
+ Další 2 fotografie
jedovatý had
Smrtelně jedovatá mamba zelená, jejíž útěk v říjnu děsil obyvatele Prahy, našla svůj stálý domov. Klidný příbytek pro ni vytvořil Tomáš Bublík, herpetolog, který ji odchytil. Fotografii mamby v teráriu uveřejnil na svém profilu.

Mamba zelená, která začátkem letošního října s největší pravděpodobností uštkla ženu a následně utekla, se dočkala domova. Definitivně zůstává u svého zachránce, ten pro ni připravil čestné místo ve své pracovně.

Mamba nyní žije u Tomáše Bublíka, u kterého nalezla klidné útočiště. Herpetolog jí zařídil terárium ve své pracovně, přímo nad psacím stolem.

Bublík pro aktuálně.cz potvrdil, že opětovný útěk plaza nehrozí. Terárium, které mamba momentálně obývá, je totiž jedno z nejbezpečnějších terárií vůbec. Díky ocelové konstrukci, nerozbitnému sklu a spoustě ochranných prvků se mamba nedostane ven a nikdo se násilím nedostane k ní.

Stav mamby zelené stále ještě není ideální. Na zotavení bude potřebovat ještě spoustu času a klidu.

Žena, kterou mamba uštknula, zemřela v nemocnici několik dní po převozu. Podle lékařů její smrt ovšem nezavinilo kousnutí. Policie případ stále vyšetřuje, prozatím zůstává záhadou, jak se žena k jedovatému hadovi dostala a zda se nenechala uštknout úmyslně.

Související články

Další články