Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Uplynulo 40 let od velkolepé svatby Diany a prince Charlese. Na první pohled pohádka, v soukromí pláč a slzy

Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
Královská svatba

Je to přesně čtyřicet let, kdy si princezna Diana (†36) vzala za muže prince Charlese (72) v katedrále sv. Pavla. Svatba to byla očekávaná a sledovala jí nejen Británie, ale také celý svět. Vypadalo to jako svatba z pohádky, ale jejich manželství už tak pohádkové nebylo. 

Pompézní svatba princezny Diany a prince Charlese se uskutečnila 29. července 1981 v katedrále sv. Pavla. Diana na sobě měla prsten s 18karátovým safírem vykládaný diamanty. Honosná svatební róba s nabíranými rukávy a více než sedmi metrovou vlečkou zcela zaplnila úzkou uličku v katedrále.

Pár vypadal na svatbě vskutku pohádkově. Události se zúčastnilo několik tisíc významných hostů a po celém světě sledovaly přímý přenos miliony lidí. Diana byla zpočátku do Charlese velmi zamilovaná. Když jí požádal o ruku, dojetím téměř břečela. Dianina bývalá spolubydlící Virginia Clarke na tento den pro web Daily Mail později zavzpomínala: „Byly jsme nesmírně nadšené. Bylo to skoro jako z jiného světa,” uvedla.

Chtěla spáchat sebevraždu

Ovšem už během zásnub začínala Diana pociťovat nepříjemné pocity. Fotografové jí sledovali na každém kroku a ona na to nebyla zvyklá, protože byla od malička velmi plachá. Diana později trpěla psychickými problémy a několikrát měla chtít spáchat sebevraždu. Den před svou svatbou chtěla celý sňatek zrušit. Charles jí navíc řekl, že jí nemiluje, což Dianě pochopitelně vyrazilo dech. I přesto si ho nakonec vzala.

Během obřadu prý byla Diana velmi klidná. „Byla jsem skoro až smrtelně klidná. Připadala jsem si jako jehně, které jde na porážku, a nemohla jsem s tím vůbec nic udělat,” pronesla před lety Diana.

Vztah Diany a Charlese nakonec nevydržel. Několik let sice působili šťastně a z jejich manželství vzešli dva synové, ale kolem roku 1986 začal Charles navštěvovat svou dávnou lásku Camillu Bowles, s níž je dodnes. Definitivně se rozvedli 28. srpna 1996. Princezna lidských srdcí nakonec zemřela v srpnu roku 1997 při nešťastné autonehodě v Paříži.

Související články

Další články