Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

100 let od narození Rudolfa Hrušínského: Z hrobu herce zmizela zásadní vzpomínka

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 15 fotografií
legenda
V sobotu přesně na den před 100 lety přišel na svět jeden z nejlegendárnějších českých herců Rudolf Hrušínský. Jeho památku si mnozí dodnes připomínají nejen filmy, v nichž hrál, ale i návštěvou místa jeho posledního odpočinku na Olšanských hřbitovech. Z hrobu významné tváře československé filmové scény ale zmizela zásadní vzpomínka.

Významný český herec a divadelní a filmový režisér Rudolf Hrušínský se narodil 17. října 1920. V sobotu by tak oslavil své 100. narozeniny. Ačkoliv po smrti je už 26 let, stále má spoustu fanoušků, a to i mezi lidmi, kteří v době jeho největší slávy ani nebyli na světě. Někteří z nich mu chodí vzdávat hold na Olšanské hřbitovy, kde byl uložen k poslednímu odpočinku.

V minulosti byl hrob herecké legendy pokryt břečťanem, ten však zmizel a nyní je na žulové desce jen několik květin a svíček. Nejzásadnější změnou je ovšem zmizení jedné velmi důležité vzpomínky – tou byly fotografie, které se společně s urnami nacházely ve skleněné vitríně.

Do jedné hrobky společně s Hrušínským bylo pochováno i dalších pět osob, z nichž 4, včetně samotného Rudolfa, měly ve vitríně vystavené své fotografie. Ty jsou nyní ale z neznámého důvodu pryč a zůstaly jen urny.

Vzpomínky na legendu

Ti, kteří to mají na Olšanské hřbitovy daleko a nemohou tak Rudolfu Hrušínskému přijít zapálit svíčku či položit květinu, si mohou jeho památku připomenout v jednom z mnoha filmů, v nichž hrál. Mezi ty nejznámější a nejoblíbenější patří například Tři veteráni, Spalovač mrtvol, Postřižiny či Dobří holubi se vracejí.

Související články

Další články