Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Úplněk ve 12 znameních zvěrokruhu: O tom nadcházejícím čekejte čistku nejen ve vztazích! V čem je každý úplněk jiný a na co si dát pozor?

Úplněk
Zdroj: Profimedia.cz

Úplněk nastává, když se Měsíc nachází naproti Slunci, díky tomu je plně osvětlen, v kalendářích proto bývá vyznačen jako bílý kruh.

Samotný úplněk je ovlivněn znamením zvěrokruhu, v němž se aktuálně zdržuje (v jednom znamení je Luna zhruba dva a půl dne, během měsíce tak projde celým zodiakem), každý z oněch dvanácti úplňků je tedy něčím specifický.

Při úplňku bývá Měsíc v astrologickém znamení, které je naproti znamení, kde se nachází Slunce (v době od 18. února do 20. března 2014 je Slunce v Rybách).

V neděli 16. března 2014 v 18 hodin a 8 minut nastává úplněk ve znamení Panny.

Jde o poslední úplněk tohoto astrologického roku, neboť vstupem Slunce do Berana 20. března 2014 začíná astronomické jaro a nový astrologický rok, tudíž je Beran i prvním znamením zodiaku.

Úplňky v jednotlivých znameních zvěrokruhu:

Úplněk ve znamení Berana

Úplněk v Beranu přeje naplnění ambicí, je to vhodné období pro zahajování nových aktivit. Příznivý vliv má na činnosti vyžadující odvahu a rozhodnost. Ohlídejte si, aby touha po změně byla dobře promyšlena. Někteří jedinci reagují při této lunární fázi impulzivně, jsou výbušní a vyvolávají konflikty. Pokud máte přebytečnou energii, běžte si zasportovat.

Úplněk ve znamení Býka

Při úplňku v Býku se snažte zachovat klid a rovnováhu, lidé inklinují k hádavosti a jsou tvrdohlavější. Je příhodné, abyste se zabývali materiálními a finančními záležitostmi. Vyhýbejte se situacím, kdy je zapotřebí rychlost a okamžité rozhodování. Využijte tento čas k posezení se svými blízkými u dobrého jídla a pití, vyrazte někam za kulturou.

Úplněk ve znamení Blíženců

Úplněk v Blížencích se projevuje potřebou změny a bezprostřednosti, zvyšuje tempo a podporuje různorodost. Za téhle konstelace jsme zvídaví, upovídaní a zvládáme dělat více věcí najednou. Je to ideální doba pro studium, různé schůzky a společenské akce, lehce se seznamujeme Pozor si dejte na sklon k roztržitosti, náladovosti a neklidu.

Úplněk ve znamení Raka

Znamení Raka vládne právě Luna, její vliv je nyní ještě zesílen. Můžeme pociťovat nervozitu a podrážděnost, řídíme se spíše city než rozumem. Jsme senzitivnější a snadno ovlivnitelní, tíhneme k domovu a rodině. Při této měsíční fázi je zvýšená plodnost Neplánujte si náročná jednání, není příznivé období pro pořádání společenských událostí.

Úplněk ve znamení Lva

Za úplňku ve Lvu prahneme po náklonnosti, uznání a obdivu. Lev miluje oslavy, přepych a předvádění se. Emoce jsou vyjadřované velice dramaticky, mnohdy až přehnaně. Tento čas přeje romantice, vyznáním lásky, večírkům a návštěvám kulturních akcí. Uplatnění najdeme v kreativních činnostech. Vyvarujte se tendence k marnotratnosti a domýšlivosti.

Úplněk ve znamení Panny

Úplněk v Panně souvisí s pořádkem, můžete chtít uklízet všechno, co je neuspořádané, týká se to i vztahů. Věnujte se praktickým věcem, studiu a intelektuální práci, zejména vyžaduje-li analýzu a logiku. Lidé řeší problémy druhých, jsou kritičtější, zaměřují se na detaily. Buďte tolerantnější a pamatujte na své zdraví, přáno je změně životního stylu.

Úplněk ve znamení Vah

Při úplňku ve Vahách se zaměřujeme na vztahy a partnerství, toužíme po rovnováze a harmonii. Jsme náchylnější k pochybnostem a snáze manipulovatelní. Zapomeňte na spory a nedělejte žádná zásadní rozhodnutí. Vhodný čas je pro obchodní schůzky, společenské akce a seznamování. Daří se v oblastech, kde je žádoucí vkus a estetické cítění.

Úplněk ve znamení Štíra

Úplněk ve Štíru nás nutí ponořit se co nejhlouběji do vlastních pocitů, jsme proto více zranitelní. Někteří jedinci ztrácejí soudnost, bývají náladoví až agresivní. Sexualita a silné emoce jsou na vzestupu, takt a diplomacie se ztrácí. Inklinujeme k podezíravosti a žárlivosti, nikomu nic nezapomeneme. Úspěch máme v odhalování skrytých skutečností.

Úplněk ve znamení Střelce

Úplněk ve Střelci je plný optimismu a dobrodružství, jsme otevřenější a přátelštější. Dychtíme po vědění a získávání nových zkušeností. Toto hvězdné postavení je příznivé pro cestování, sport a pobyt v přírodě, nepřeje pak činnostem vyžadujícím smysl pro detaily. City vítězí nad rozumem, dávejte si pozor na sklon k zveličování, aroganci a riskování.

Úplněk ve znamení Kozoroha

Při úplňku v Kozorohu upřednostněte práci před zábavou. Je dobré věnovat se praktickým věcem a aktivitám, kde je nezbytná přesnost a disciplína. Citový chlad a rezervovanost ostatních vás mohou zaskočit. Všechno bereme moc vážně, lpíme více na majetku. Vyvarujte se vypočítavosti a bezohlednosti, zkuste se přizpůsobit druhým.

Úplněk ve znamení Vodnáře

Úplněk ve Vodnáři přináší větší potřebu svobody, originality a rebelie. Záležitosti veřejného života, idealismus a humanita nabývají na důležitosti, lidé jsou vstřícnější. Při téhle lunární fázi jsou typické nečekané zvraty a akce, překvapení vás mohou potkat kdekoliv a kdykoliv. Pokuste se zachovat klid a nadhled, i když to nebude jednoduché.

Úplněk ve znamení Ryb

Za úplňku v Rybách je zesílena představivost a intuice, ale i přecitlivělost. Máme tendenci obětovat se ostatním, jsme duchovně naladění. Mnozí jedinci hledají něco, co by jim pomohlo uniknout realitě. Při této konstelaci bychom se neměli přemáhat, radši relaxujte, meditujte. Střežte se sebelítosti a snažte se nepropadat depresivní náladě.

Kalendář úplňků (včetně uvedených znamení) pro rok 2014 najdete tady O tom, kdy nastává úplněk a na co se v tento den připravit, vás rovněž informujeme v denních osobních a erotických horoskopech, k přečtení jsou zde

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy