Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Úplněk krade spánek a zvyšuje sexuální touhu: Co z toho vyplývá? Tuhle neděli se sice nevyspíte, ale zato můžete promilovat celý den i noc!

V neděli nastane úplněk ve znamení smyslného Býka.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Střídání měsíčních fází si lidé všímali odjakživa. První ze čtyř základních fází Měsíce je nov (novoluní), poté přichází první čtvrt (Luna přibývá), zhruba na přelomu 14. a 15. dne úplněk a na závěr poslední čtvrt (Luna ubývá).

Úplněk nastává, když se Měsíc nachází naproti Slunci, díky tomu je plně osvětlen. V kalendářích bývá vyznačen jako bílý kruh.

Úplněk je nejsilnější fáze Měsíce, za úplňku kupříkladu nastává výrazný příliv (tzv. skočný). Kromě toho, že má vliv na přírodní jevy, působí úplněk na náš psychický i fyzický stav. Dokáže násobit prakticky všechno, co děláme. Ať již jsou to emoce, nebo třeba alkohol. Už tři dny před úplňkem jsou znát.

Lidé jsou o úplňku podráždění a náladoví, citlivější jedinci trpí na bolesti hlavy, vzrůstá agresivita a kriminalita, přibývá nehod a sebevražd. Rodí se více dětí, nemoci se zhoršují. O úplňku bychom neměli podstupovat operace, hrozí intenzivnější krvácení a rány se špatně hojí.

Za úplňku se výrazně projevuje náměsíčnost a nespavost. Spíme kratší dobu a častěji se objevují noční můry. Ve snech mohou přicházet důležité informace z našeho podvědomí – vyplatí se tedy mít u postele připravený papír a tužku.

Z drahých kamenů a minerálů podporují spánek a klidné sny například ametyst, citrín, měsíční kámen, olivín, z bylinek potom kozlík lékařský či meduňka lékařská.

Organismus je o úplňku více oslabený a metabolismus pracuje pomaleji. Je lepší zvolit v ten den lehčí stravu, tělo má tendenci přibývat na váze, hromadí se v něm tekutiny, můžeme si proto připadat oteklí. Měsíc v úplňku přeje všemu, co se má vstřebávat, využijte toho pro nejrůznější zábaly a masky.

Úplněk u mnohých lidí vyvolává romantickou náladu a vzbuzuje vášeň, je vhodný pro navazování nových vztahů a vyznávání lásky. Silněji nás ovládají pudy a především u mužů roste chuť na sex, ženy mívají zvýšenou plodnost.

Magické moci úplňku využívali naši předkové k nejrůznějším obřadům a rituálům. Přání, která vyslovíme za úplňkové noci, by se nám měla vyplnit. Bylinkáři zase sbírají za plné měsíční síly bylinky, neboť v tomto čase obsahují maximum prospěšných látek.

Samotný úplněk bývá ovlivněn znamením zvěrokruhu, v němž se aktuálně zdržuje (v každém znamení je Měsíc cca 2 a půl dne), každý úplněk je tedy trošku jiný. Při úplňku je Měsíc ve znamení, které je naproti znamení, kde se nachází Slunce (v době od 23. října do 22. listopadu 2013 je Slunce ve Štíru).

V neděli 17. listopadu 2013 v 16 hodin a 15 minut nastává úplněk v Býku.

O úplňku ve znamení Býka se snažte zachovat klid, rovnováhu a stabilitu, lidé mají sklon k hádavosti a jsou více tvrdohlaví. Pociťovat budeme zvýšenou potřebu materiálního a finančního zajištění. Je příznivý čas pro zabývání se záležitostmi ohledně majetku a peněz.

Úplněk v Býku přeje růstu v jakékoliv oblasti. Doporučují se rituály spojené s plodností, hmotnými statky a financemi. Pozor si dejte na přehnanou chamtivost, to by se vám nemuselo vyplatit. Vyhněte se také aktivitám, které vyžadují rychlé rozhodování.

Astrologie přiřazuje znamení Býka krk, mandle, hlas, štítnou žlázu a uši. Často se v období, kdy je Luna v Býku, vyskytují bolesti v krku, uších a chrapot, jsme choulostivější na průvan a hluk.

A dobrá zpráva na konec: Nedělní úplněk v Býku přeje milostným dobrodružstvím :-).

Související články

Další články