Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Úplně se svlékla a ukázala fantastickou postavu: Vdova po Jiřím Pomeje (†54) šokujícím způsobem přiznala potrat

Andrea Pomeje
Zdroj: archiv A. Pomeje
+ Dalších 19 fotografií
ZPOVĚĎ
Mohla být dvojnásobnou maminkou, ale nedošlo k tomu. Dýdžejka Andrea Pomeje (32) nyní kvůli boji proti hormonální antikoncepci otevřeně přiznala to, co posledních několik let úzkostlivě skrývala jako své nejintimnější tajemství. I když má se zesnulým hercem Jiřím Pomejem šestiletou dceru Aničku, druhé dítě, které spolu očekávali, ale už na svět přivést odmítla. Jaký k tomu měla důvod?

Hrozné období

„Na potratu jsem byla zhruba rok po narození Aničky (dceru porodila v září 2013 – pozn. red.) v pražském Podolí. Bylo to hodně špatné období úplně ze všech stran. S Jirkou jsme na tom nebyli vůbec dobře. Lepší by bylo asi říct, že to mezi námi bylo hrozný,“ přiznala eXtra.cz Andrea Pomeje

„Kdyby si Jirka v naší situaci sám potrat nepřál, nešla bych na něj. Ale bylo to naše společné rozhodnutí a proběhlo to na začátku těhotenství. Šlo o drobný, patnáctiminutový zákrok, Jirka mě na něj vezl. Nejhůř to odnesla moje psychika,“ svěřila se naší redakci půvabná dýdžejka.

Psychika nadranc

„Plně jsem si uvědomovala, že nejde o nic banálního, a kolikrát mě pak napadlo, že dnes bych už měla skoro šestileté dítě. Byl to velký zásah do psychiky. Ale starat se v té době při starostech s Jirkou o dvě děti, to opravdu absolutně nepřicházelo v úvahu,“ vypráví rezolutně Andy.

Ta se znovu dostala do hledáčku médií poté, když po nevinné otázce fanynky na Instagramu na to, co říká hormonální antikoncepci, odpověděla, že je to horší než jít na potrat.

Nemohla otěhotnět

„Byl to ostrý názor a spousta holek se do mě pustila, ale mám s tím vlastní zkušenosti. Brala jsem ji od patnácti let až do doby, než jsme se s Jirkou začali pokoušet o dítě. Trvalo nám to dlouho, než se to podařilo. Už chodil na vyšetření, aby se ukázalo, jestli není starej, ale chyba byla v tom, že jsem sedm let v kuse brala antikoncepci. Patnáctileté holce ji gynekolog častokrát vyloženě nacpe a kolikrát ji ani neupozorní na nežádoucí účinky. Dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce je ale podle mě pro tělo mnohem horší než potrat. Je to svinstvo,“ důrazně tvrdí Pomeje.

Apel na ženy

„Řada mých kamarádek má kvůli tomu spoustu přidružených zdravotních problémů, některé až do konce života. Spousta holek řeší štítnou žlázu, trombózy a další potíže, ale že by se zamyslely nad tím, proč užívají antikoncepci, to ne. Udělaly jsme si to samy, že si teď někteří muži myslí, že ochranu máme řešit my a jich se to netýká. Všichni takoví ale naštěstí nejsou,“ dodala Andy, která je ráda, že vyvolala bouřlivou diskuzi a pár holek díky tomu snad zachrání od následných problémů.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy