Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Úplně jiné Velikonoce 2020: Na tradiční svátky zapomeňte, takhle budou vypadat

Zdroj: Pixabay.com
+ Další 4 fotografie
opatření
Velikonoce 2020 budou jiné, než na jaké jsme zvyklí. Kvůli pandemii koronaviru jsou v platnosti opatření, která tradiční oslavy tohoto svátku nedovolí. Pletení pomlázek, barvení vajíček, polévání vodou po poledni, co všechno si budeme muset odpustit?

Velikonocům 2020 se ministr zdravotnictví Adam Vojtěch vyjádřil už v březnu. Už tou dobou totiž věděl, že opatření budou stále v platnosti, a proto svátky nebudou takové, na jaké jsme všichni zvyklí.

Návštěvy u rodin? Velké ne

Velikonoční svátky zahrnují i prodloužené volno, které spousta lidí tráví na návštěvách u svých příbuzných. Vzhledem k tomu, že lidé by teď svůj čas měli trávit doma a nestýkat se především se staršími členy svých rodin, tento zvyk je pro letošní rok tabu.

Koledníci mají utrum

Jen málokdo by nerespektoval nařízení vlády a ohrozil tak nejen sebe, ale i své blízké. Koledníci by tak letos do ulic vyrážet neměli, pěkné počasí ale láká lidi ven i mimo svátky, a tak není pochyb o tom, že se najde pár jedinců, kteří si i přes opatření Velikonoce oslaví po svém.

Bohoslužba přes internet

Pravděpodobně největší čáru přes běžné velikonoční plány udělal koronavirus křesťanům. Ti se totiž nebudou moci sejít v kostele na tradiční bohoslužbě. Budou ji ale moci sledovat z domu, bude totiž přenášena online. Krizový štáb důrazně vyzval Čechy, aby se nesdružovali ani o svátcích.

Hrozba a pozitiva

Právě svátky by mohly být v případě jejich tradičního pojetí epidemiologicky velmi nebezpečné. Koledníci chodí od jedněch dveří k druhým a nemoc Covid-19 by mohla chytit spousta lidí, kteří se jinak izolují doma. Výhodou letošních Velikonoc ale je, že oproti jiným rokům se po silnicích nebudou prohánět opilí řidiči a party koledníků posilněných alkoholem nebudou v ulicích páchat výtržnosti.

Související články

Další články