Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Úplně jiné finále SuperStar 2020: Kvůli koronaviru bude probíhat za přísných opatření

Úplně jiné finále SuperStar 2020: Kvůli koronaviru bude probíhat za přísných opatření
Zdroj: tv nova
+ Dalších 5 fotografií
SuperStar 2020
Letošní ročník pěvecké soutěže SuperStar se blíží do finále. Již tuto a příští neděli se mohou diváci těšit na živé finálové přenosy, kde se ukáží ti nejlepší zpěváci a zpěvačky z Česka a Slovenska. Vzhledem k současné koronavirové situaci nebudou živé přenosy probíhat jako tradičně. Co bude jinak?

Oblíbená hudební show SuperStar 2020 pomalu vrcholí. Diváky televize Nova a televize Markíza čekají tuto a příští neděli živé finálové přenosy. Ti, kteří se probojovali do finálových kol, budou soutěžit o titul SuperStar 2020 a o pohádkovou výhru v hodnotě dvou milionů korun, přičemž o osudech soutěžících už nebude rozhodovat porota, ale v živých kolech o vítězi rozhodnou pouze diváci.

Přísná pravidla

Protože ani Česká republika se Slovenskem se nevyhnuly koronavirové pandemii, finálová kola budou probíhat jinak, než jsme zvyklí. Produkce a realizace obou živých přenosů budou točeny za přísných hygienických opatření a navíc bez přítomnosti publika.

Samozřejmostí a povinností budou roušky, rukavice, štíty a další zdravotnické pomůcky pro štáb. Soutěžící, porota a kapela budou během živého vysílání na obrazovce bez roušek. Natáčení všech medailonků bude probíhat za přísně stanovených hygienických pravidel podle aktuálních opatření. Finalisté se ubytují v hotelu s přísně střeženým režimem, aby se minimalizoval kontakt s veřejností.

S rodinnými příslušníky soutěžících se v průběhu živých přenosů spojí produkce online díky moderním technologiím. Podíváme se živě do jejich domovů a diváci tak uvidí bezprostřední reakce.

Testování

Jedním z opatření je také testování soutěžících a porotců na nemoc covid-19. Desítka finalistů byla testována na nový typ koronaviru již minulý týden.

Každý z porotců musel také projít testováním. Pal'o Habera byl testován v USA, Marián Čekovský na Slovensku. Patricie Pagáčová, Monika Bagárová a Leoš Mareš byli testováni včera v ČR.

Společně s porotou probíhá také testování tanečníků, maskérů, kadeřníků a dalších osob, které se nějakým způsobem fyzicky dotýkají soutěžících a poroty nebo jsou s nimi ve velmi těsném kontaktu.

Produkce SuperStar počítá s další vlnou testování soutěžících i poroty v průběhu příštího týdne, před druhým živým přenosem. K testování produkce využívá služeb výjezdního doktora, který přijede na domluvené místo, vydezinfikuje danou místnost a provede odběr, výsledky jsou k dispozici do druhého dne.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy