Emyr Williams je doktor psychologie, který působí na Glyndwr University ve Walesu. Svou vědeckou kariéru zasvětil poměrně zvláštnímu fenoménu, studiu skutečných upírů!

Dle jeho výzkumů jich žije ve Velké Británii kolem 15 000. Žijí normální životy, v davu bychom je nepoznali, ale skutečně pijí lidskou krev. Od hororových postav je odlišuje jen to, že krev údajně popíjejí od dobrovolných dárců.

V původní mytologii nás Slovanů, ale také Germánů, tedy i Britů, se upírem stával člověk, který zemřel nečistým způsobem. Mohl to být tedy sebevrah, popravený člověk nebo osoba, která byla nějakým způsobem vyloučená ze společnosti. V dobách po přijetí křesťanství se také začalo věřit, že upírem se může stát člověk pohřbený bez obřadu a nebo osoba narozená v určitou dobu, například o Vánocích. Podle mnoha tradic se upírem mohl stát i živý člověk s vrozenými předpoklady.

Doktor Williams se ve svém výzkumu zaměřuje na síť upírů, kteří se údajně tajně scházejí a sají krev dobrovolných dárců. Tahle bizarní subkultura je podle něj naprosto reálná. Takže někdo chodí do skauta, někdo na hromadné pití krve. Jejich popularitu dokazuje i oblíbenost filmů a seriálů s upíří tematikou. Za všechny stačí jmenovat například ságu Twilight.

Ochutnávači krve by si ale měli dát pozor na přenos HIV a dalších nemocí. Takže kdybyste náhodou dostali chuť na krevní fresh, dbejte na to, aby vám váš dárce předložil platné lékařské testy!

Vedle krevních upírů však mezi námi existují mnohem nebezpečnější druhy „vysavačů“. Jde o takzvané upíry spirituální a hybridní, kteří z nás sají životní energii. Těch si prý nevědomky nabalujeme kolem sebe několik za život a poznáme je až s odstupem času. Není výjimkou, že poté, co se žena rozejde s nějakým mužem, cítí se jako znovuzrozená. Je to právě tím, že se zbavila energetického upíra, který ji vysával.

Takže dřív než budete někomu kontrolovat špičáky, zamyslete se spíš nad tím, jak se cítíte v jeho přítomnosti!

Upíři totiž skutečně existují…