Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Únosce egyptského letadla se vzdal. Na letišti byl zadržen

Únosce se po šesti hodinách vzdal.
Zdroj: Twitter
+ Další 3 fotografie
Na letišti v kyperské Larnace dnes přistálo unesené civilní letadlo společnosti EgyptAir. Letělo z egyptské Alexandrie a mělo přistát v Káhiře. V letadle bylo 81 cestujících, informace o počtu osob se ale liší. Únosce propustil všechny rukojmí a po šesti hodinách se vzdal.

Únos egyptského letadla konečně po několika hodinách skončil. Únosce po šesti hodinách vyšel z letadla s rukama nad hlavou. Krátce předtím ještě propustil poslední rukojmí. Jeden muž dokonce vylezl okénkem. Jeho zadržení oznámilo kyperské ministerstvo zahraničí. Konec únosu potvrdila i společnost EgyptAir. Všichni rukojmí jsou v pořádku.

Zatčení potvrdil i kyperský prezident Nikos Christodulides. Únoscem byl Egypťan Sajf Eldin Mustafa, profesor veterinární medicíny na univerzitě v Alexandrii. Než se vzdal, byla vyklizena pláž u Larnaky a novináři se museli vzdálit od okraje letiště. Na letišti byli totiž rozmístěni odstřelovači.

Jeho opravdový motiv je stále neznámý. Spekuluje se o jeho duševním zdraví. Kyperské úřady prokázaly, že pás s výbušninou, který měl únosce egyptského airbusu na těle, byl falešný.

Únosce nejdřív propustil ženy a děti a v letadle držel ještě 7 rukojmích. Podle kyperské televize požadoval propuštění vězňů v Egyptě.

Policie neměla přesné informace o tom, jestli je ozbrojen.

Dnes ráno letadlo nuceně přistálo na Kypru. Jeden z pasažérů hrozil pilotovi, že odpálí pás s výbušninami, který měl připevněný na těle.

Letiště bylo uzavřeno a všechny lety byly odkloněny. Kypr sestavil krizovou jednotku a kontaktoval egyptské úřady.

Agentura DPA informovala, že piloti kontaktovali letiště v Larnace a požádali o povolení mimořádného přistání kvůli únosu. Únosce nechal nejdříve vystoupit ženy a děti. V letadle si nechal cizince a posádku.

Podle informací, jež získala agentura AP, je podezření, že je na palubě bomba. Nejmenovaný kyperský představitel AP řekl, že únosců je zřejmě více než jeden a jejich požadavek zatím je, aby v blízkosti letadla nebyly policejní vozy.

Související články

Další články