Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

ÚNIKOVÁ HRA se zvrtla v ohnivé peklo: Hasiči popsali naprostou bezmoc, když našli mrtvé dívky

Zdroj: Pixabay
+ Další fotografie
ohnivé peklo
Narozeninová oslava, která skončila naprostou tragédií. Pět patnáctiletých dívek uhořelo v místnosti pro únikové hry a jeden člověk byl vážně popálen. Neštěstí se stalo v polském Koszalinu a starosta Koszalinu na neděli vyhlásil den smutku. I samotní přivolaní hasiči měli obrovský problém se dostat do únikové místnosti.

„Specifičnost tohoto typu místností se vyznačuje uzavřenými, přibitými okny a neschopností dostat se dovnitř. Hasiči museli použít speciální vybavení a vysokou fyzickou sílu, aby se vůbec dostali dovnitř,“ popsal hrozivý zápas s časem a ohněm Tomasz Kubiak, mluvčí hasičského sboru ve Štětíně, pro TVN24.

Ohnivé peklo v únikové místnosti má na svědomí pět mrtvých patnáctiletých dívek a jednoho vážně popáleného. K tragédii došlo v pátek po 17. hodině odpolední. Pět dívek se rozhodlo oslavit své narozeniny a v žádném případě netušily, že úniková hra, pro kterou se rozhodly, může mít pro ně fatální následky.

Mluvčí hasičského sboru ve Štětíně dále informoval o tom, že na místě zápasilo s ohněm osm hasičských sborů. Jakmile hasiči dorazili na místo, oheň již přesahoval okna budovy, ze které šlehaly plameny.

Úniková místnost dala hasičům opravdu zabrat. Přes přibitá okna a dveře se nemohli včas dostat dovnitř, aby se dívkám pokusili zachránit život. Když se jim podařilo překonat všechny překážky, bylo už pozdě.

Na místě našli pět ohořelých těl. Policie příčinu požáru nadále vyšetřuje.

Související články

Další články