Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Unikátní objev: Vědci našli v Rusku 12 000 let zamrzlé štěně

Tento objev je naprostý unikát.
Zdroj: profimedia.cz
Vědci v Rusku objevili štěně, které bylo 12 tisíc let zamrzlé v permafrostu na Sibiři. Jde o naprostý unikát a nejstarší podobný nález vůbec. O objevu informoval server The Times.

Podle výzkumníka Pavla Nikolskyho je zamrzlý pes velmi dobře zachovaný. „Jednou z nejdůležitějších věcí je to, že má pes velmi dobře zachovalý mozek,“ řekl Nikolsky.

Jeho mozek je prý zachován na 70 až 80 procent. Až ho vědci vyjmou, budou to moci určit přesněji. "Zatím ho vidíme jen na scenech magnetické rezonance. Dá se říct, že jde o jeden z prvních případů, kdy jsme získali mozek zástupce psovitých z období pleistocénu,“ do­dal.

Tělo štěněte se našlo loni v bahně jedné z jakutských řek. Na stejném místě v roce 2011 našli také místní obyvatelé psa v mělčí půdě. Oba psi jsou zhruba 12 000 let staří a nejspíš zahynuli při sesuvu půdy. Také je možné, že už byli domestikováni lid­mi.

Související články

Další články