Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Unikátní kostýmy z Popelky i pohádková atmosféra. Zámek, kde Šafránková učarovala Trávníčkovi, láká na jubilejní výstavu

Na zámku Moritzburg se koná výstava věnovaná pohádce Tři oříšky pro Popelku.
Zdroj: koláž eXtra.cz / Schlösserland Sachsen/Sylvio Dittrich Aschenbrödel – publikováno se souhlasem
+ Dalších 6 fotografií
popelka

Nejoblíbenější tuzemská pohádka oslavuje letos 50. výročí od svého vzniku. Již podvanácté tak ožije filmový zámek Moritzburg výstavou věnovanou kultovnímu snímku Tři oříšky pro Popelku, doplněnou o zajímavý program a speciální expozici připravenou k tomuto jubileu. Informuje o tom web Schlösserland Sachsen.

Zimní výstava na zámku Moritzburg věnovaná snímku Tři oříšky pro Popelku začala již 22. listopadu. Expozice láká pohádkové nadšence na autentická místa natáčení a potrvá až do 25. února příštího roku.

Na výstavě jsou k vidění originální kostýmy, rekvizity i pečlivě zrekonstruované filmové scény. Návštěvníci se mohou těšit i na vyprávění účastníků natáčení. Letos bude v centru pozornosti slavnostní kočár královského páru, ale i originální sedlo, na kterém Popelka cestovala za princem. K vidění budou i původní svatební šaty, které během natáčení oblékla Libuše Šafránková.


K dispozici jsou i komentované prohlídky

Novinkou této sezóny je i speciální výstava věnovaná právě české herečce Libuši Šafránkové, jež předloni zemřela. K dispozici budou desítky originálních kostýmů a šatů z dalších pohádek a televizních inscenací, ve kterých si zahrála. Na místě čeká na návštěvníky i obchod s tematicky laděnými suvenýry, jak informuje zámek na svém Facebooku.

Pro opravdové milovníky filmových míst připravil zámek Moritzburg i venkovní komentovanou prohlídku s názvem „Po stopách Popelky“. Během procházky s průvodcem si mohou zájemci prohlédnout místa natáčení pohádkového filmu a dozvědět se další zajímavosti z natáčení. Prohlídky jsou plánované na 23. listopadu, 7., 8., 14., 15., 20., 21. prosince a další termíny budou k dispozici i v lednu a únoru 2024, píše web Schlösserland Sachsen.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy