Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Unikátní fotografie z dětství herců ze Slunečné: Takhle vzpomínají na první školní den

Unikátní fotografie z dětství herců ze Slunečné: Takhle vzpomínají na první školní den
Zdroj:
+ Dalších 16 fotografií
slunečná
Herci ze Slunečné zavzpomínali, jaké to bylo, když poprvé usedli do lavic základní školy. Většinou byli pěkná kvítka a nebojí se to přiznat. Někteří se však však chovali jako vzorní žáci a nebyl s nimi téměř žádný problém. Jak vypadali Eva Decastelo, Bára Jánová, Regina Řandová nebo Roman Tomeš, se podívejte v galerii.

Na školní léta řada lidí vzpomíná s úsměvem. Výjimkou nejsou ani představitelé Slunečné. Například Eva Decastelo (41), která hraje postavu Zuzany Dolejšové, byla premiantkou třídy. Pochází totiž z učitelské rodiny a v první třídě ji učila vlastní babička. „Musela jsem být šprt, abych dokázala, že nic nemám z protekce. Navíc jsem špatně viděla, nosila jsem ošklivé brýle, které proplácí pojišťovna, a seděla jsem v první lavici. Do toho všeho jsem to korunovala tím, že jsem byla první ve sběru a otravovala tím celou rodinu. Papír, šípek, kaštany… To všechno se počítalo.“ vypráví Decastelo.

Největší zlobidla

Naopak Bára Jánová (31) neboli Sylva Popelková byla pěkné číslo. „Byla jsem hodně živé dítě, které nosilo domů spíš důtky a poznámky. Rodiče byli neustále zváni do školy, protože Barunka byla neposedná,“ popisuje herečka, která by si mohla podat ruku s Reginou Řandovou (52). "Nosila jsem poznámky, že neustále při hodinách ruším a povídám. Vždy jsem byla aktivní a účastnila se recitačních kroužků," prozradila představitelka Simony Rokytové. Ani Lucie Benešová (46) na tom nebyla jinak. Před nástupem do školy ji maminka ostříhala podle kastrolu. Za to se jí herečka odvděčila tím, že dostávala poznámky za povídání v hodině.

Trio hereček se ale nevyrovná Romanu Tomešovi (32) a jeho dvojčeti, kteří byli postrachem školních chodeb. „Typická dětská rebelie, žádné autority, byli jsme hodně exhibicionističtí. Pokřikovali jsme, otravovali a dělali takové školní průserky. Možná se už ta umělecká duše začala projevovat. Nechtěli jsme sedět za tím stolečkem, být svázaní, chtěli jsme jít proti proudu a neustále vystrkovali růžky," říká Tomeš, který si všímá, ž jeho synové to mají podobně. "Už teď pozoruji, že Kristián je dost podobného ražení jako já," dodává otec.

Nezapomenutelné zážitky

Najdou se ale tací, kteří dali zlobení stranou, za to se rovnou vrhnuli do první školní romance. "V první třídě jsem poprvé dostala pusu. Bylo to docela zásadní, dodneška si pamatuji, že to byl Pavel Křemen, ale bohužel mi ji dal tak nešťastně, že mi odřel bradu. Držel v ruce penál a jak mi chtěl dát tu pusu, tak mi ji zipem poranil," říká Tereza Brodská (52), která ztvárňuje roli Jany Kratinové.

Cenu za nejvzornější dítě ze Slunečné ale vyhrává Filip Tomsa (36) alias Roman Maxa. I on ale občas udělal přešlap, a to například v písemce z přírodopisu. "Jsem dítě z vesnice, doma jsme měli vše od slepic po králíky. Do testu jsem napsal, že králík je všežravec, a když to maminka zjistila, poté, co jsem si s ní povídal cestou z práce, tak mě hnala před kolem a fackovala mě, že to snad není možné, jestli králíky doma krmíme masem,“ ukončil herec a dodává, že byl jinak bezproblémové dítě, což mu vydrželo dodnes.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy