Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Unikátní fotky ďábelského Karla Gotta (†80): Mistrovy podpisy na bříško byly samozřejmostí

Zdroj: Profimedia
vzpomínka
Na začátku měsíce uběhlo 20 let od vydání pohádky Z pekla štěstí 2, která vznikla pod taktovkou režiséra Zdeňka Trošky (67). Zesnulý Karel Gott v ní ztvárnil rovnou dvě velké role. V kostýmu samotného Ďábla byl pak během natáčení obklopen fanynkami, kterým se podepisoval, kam jen šlo. I na bříško.

Pokračování oblíbené pohádky Z pekla štěstí se nemohlo obejít bez Karla Gotta. Zesnulý Mistr si v pohádce zahrál Pánaboha i pána pekel Lucifera. V kostýmu pohádkového Ďábla byl pak obklopen zástupem fanoušků a dámy z něj jen šílely. Stačil černý fix a některé slečny vyhrnovaly tričko, aby měly také jeden podpis od Mistra.

Scény s Luciferem se natáčely v létě roku 2000. Využit byl prostor vyhořelého kostela svatého Jana Křtitele v Kočově u Tachova a sjížděly se tam za ním stovky fanynek, ať už českých, či německých. Mezi natáčením odbíhal Mistr právě k nim, aby jim ochotně podepsal fotku nebo bříško.

Nezklamal žádnou fanynku

Pro Aha! online zavzpomínal režisér pohádky Zdeněk Troška. "Já si pamatuji, že ty zástupy dam všech věkových kategorií přijížděly na natáčení denně. A Karel se jim pořád věnoval, nechtěl žádnou z nich zklamat," řekl deníku s tím, že byl Gott prý skromný. Chodíval se najíst do hereckého cateringu a "neměl žádné manýry". Odchodu Mistra je mu stále velmi líto a přiznal, že takový umělec už zde nikdy nebude.

Související články

Další články