Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Unikátní fotky Brigitte Bardot: Od ošklivého káčátka po nedostižný idol

Zdroj: Facebook/Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Byla sexuálním symbolem své doby - ženy se jí chtěly rovnat, muži po ní bezmezně toužili. Dnešní oslavenkyni, čtyřiaosmdesátileté Brigitte Bardot, sice ležel celý svět u nohou, ona ale trpěla depresemi a několikrát se pokusila o sebevraždu. Smíření se s životem a jeho smysl nakonec našla v boji za práva zvířat.

Brigitte Bardot, rodačka z Paříže, prý v dětství vůbec nebyla hezká. Nosila brýle a rovnátka a zdobily ji přírodní tmavé vlasy. Toužila po profesi baletky, ale příliš vyrostla, a tak se rozhodla pro hereckou kariéru. Její rodina ji ve výběru příliš nepodporovala, ale režisér Roger Vadim, do něhož se v šestnácti letech zamilovala, ano. Dával jí první lekce herectví a v jejích osmnácti letech si ji vzal. Krátce nato, co se BB poprvé pokusila o sebevraždu.

Když se Brigitte objevila ve snímku A bůh stvořil ženu, Amerika po sexy Francouzce doslova šílela. Plakáty s odbarvenou blondýnou s našpulenými rty visely v pokojích mnoha mužů a s mnohými muži i sama herečka toho svého podváděla.

Bardot si zahrála ve filmech, jako jsou Velké manévry, Pařížanka, Viva Maria! nebo Rumový bulvár z roku 1971. O tři roky později přišel do kin poslední, šestačtyřicátý film s Francouzkou v hlavní roli: Příběhy velmi dobrého a veselého Colinota Trousse. Filmový svět herečka opustila v pouhých 39 letech a vrhla se do boje za práva zvířat. Ačkoliv v tom vidí největší smysl svého života a dává jí to pocit naděje, stále trpí depresemi, bojuje se samotou a stářím. Podívejte se do naší galerie, jak legendární BB vypadala v době své největší slávy.

Mohlo by vás zajímat

Další články